Korporatsioon Lembela innustab verd loovutama

Uudis

Koostöös verekeskusega korraldab korporatsioon Lembela tänavu 1. oktoobrist kuni uue aasta 30. aprillini akadeemiliste organisatsioonide vereandmise võistluse. Kolmandat korda aset leidva ettevõtmise eesmärk on innustada nii enda kui ka kõigi teiste akadeemiliste organisatsioonide liikmeid panustama ühiskonna hüvanguks ehk tegelema doonorlusega.

Korporatsioon Lembela liikme Sirli Kalbuse sõnul on vereandmine ilmekas näide sellest, et head teha on imelihtne. «Piisab igaühe väikesest panusest ja teost, et kokku saaks midagi märkimisväärset.»

Verd saavad loovutama minna kõik akadeemiliselt organiseerunud isikud, nii korporatsioonide kui ka seltside liikmed (sh rebased, noorliikmed, tegevliikmed, vilistlased). Verd saab anda nii Tallinnas kui ka Tartus. Ettevõtmises osalemiseks tuleb verekeskuste registratuurist küsida registreerumisleht, kuhu panna kirja enda andmed.

Eelmisel kahel korral kuulutati kõige heateotahtelisemaks akadeemiliseks organisatsiooniks korp! Sakala. «Käesoleval õppeaastal on teistel akadeemilistel organisatsioonidel kindlasti võimalik korporatsioon Sakalale konkurentsi pakkuda ja proovida tiitel endale saada,» märkis Kalbus. Eelmisel õppeaastal loovutati ettevõtmise raames verd 496 korral kokku 223,2 liitrit. 

Kalbuse sõnul loodavad korraldajad käimasoleva vereandmise võistlusega loomulikult eelmise õppeaasta osalejate arvu mitmekordistada. Kõige enam heategusid teinud akadeemilisi organisatsioone autasustatakse kevadsemestril. 

Jaga artiklit