Tudengipäevade maskott Villem.

Villem kutsub mürgeldama

Aktuaalne

15.–21. oktoobrini lüüakse tudengivaimu mõõdik Tartu linnatänavatel põhja ning kauaoodatud vaimupuhkus saab alata, sest taas võtab linna üle sügisene kultuuri- ja meelelahutusfestival «Tartu sügispäevad».

Festivaliprogramm ootab nii praeguseid tudengeid kui ka tudengimeelseid vilistlasi ja kogu ülikooliperet osa saama suurest mürglist, mis pakub gümnastikat inimfüüsise ja -meele kolmainsusele: kehale, ajule ja emotsioonile.

Festivali keskne teema on mürgel, mis toob enesega kaasa ootamatuid ja värvikaid olukordi. Mürglimöllus osalemine soodustab argimurede ja koolistressi vähenemist ning aitab endas taasleida see krutskeid täis tegelane, kes tunneb rõõmu igast pisiasjast, hetkest ja inimestest enda ümber. Halli argipäeva vastu on sügispäevade korraldajad loonud mitmetel üritustel põnevaid situatsioone, et osalejad saaksid vaimu ergastada mõnusa huumoriga. Nii kogetakse kastist väljas mõtlemist, mis on tihedas konkurentsimaailmas hea moodus silma paista ja edasi jõuda. «On ju vana tõde, et vaimupuhkus soodustab geniaalsete ideede tekkimist ja elluviimist,» märkis üks korraldaja Triin Kand.

Tartu sügispäevad viivad ka ise nii mõnegi uue idee teostuseni, mille tulemusel ühendab tänavune festival uue vanaga. Sisulised uuendused algavad juba avaüritusest, mille traditsioonilisest kontserdivormist saab seekord mürgellik performance, kus sel korral esineb Eesti improteater. Sügispäevade kavast võib leida mürgli eri vorme, üritusi on kultuurist spordini ning põigates muu hulgas läbi ka alma mater'i maailmast, mida kajastavad akadeemiline pikapäevarühm ja õppejõududevahelised mõõduvõtud teadmiste proovilepanekul.

Nii nagu sügispäevade programm on uus, on uus ka aastanumber Tartu tudengipäevade maskotil, kollasel koeral Villemil, kel täitub juubelihõnguline 10 eluaastat. Villemi teise kümnendi algust tähistatakse laulu ja tantsuga «Disko 40» raames, mis ühtlasi teeb kummarduse esimesele avalikule diskoõhtule, mis toimus 40 aastat tagasi just Tartu ülikooli klubis.

Ent uuendusi on veel, näiteks Autokaraoke, mille kontseptsioon on karaokemaailmas ainulaadne: lauljad pakuvad Raeplatsil publikule vaatemängu ja kaasalaulmisrõõmu otse autost lauldes.

Programmist võib leida ka vanu häid üritusi ehk pikkade traditsioonidega «Tudengibändi», «Tudengifilmi» ning «Tudengiaeroobika», mis päädib tudengite aeroobikakuninganna valimisega. Osalemist ootavad ka vana hea «Mälukas» ja «Luulevabadus» ja palju muid eriilmelisi ettevõtmisi, mille hulgast iga tudeng või tudengimeelne leiab just oma.

Lisainfo: www.studentdays.ee.

Jaga artiklit