Supilinlased korraldavad teaduskonverentsi ja peavad pidu

Uudis

19.–21. oktoobrini korraldavad Tartu ülikool, Tallinna tehnikaülikooli Tartu kolledž ning Supilinna selts Tartus konverentsi, kus uuritakse linna arengut teaduslikult ning käsitletakse ka linna kui emotsiooniderikast keskkonda.

Kolm päeva vältav sügiskool «See linn ja teine. Emajõe Ateenast Supilinna» ühendab endas äärmused: utoopia ja päris linna, unistused ja nende purunemise, korra ja kaose, valge ja musta, sidudes esimese teisega ning andes Vitruviuse poolt kirjeldatud ruumi ja struktuuri reeglitele – tänavatele, väljakutele ja fassaadidele – nähtava kõrval nähtamatu mõõtme.

Sügiskooli on oodatud osalema üliõpilased, õppejõud ja teadlased. Kõik tegevused on tasuta.

Sügiskooli esimesel päeval on huvilistel võimalik osaleda TÜ peahoone ajaloolises kaldauditooriumis (nr 128) konverentsil, kus muu hulgas kõneldakse linnast kui kaosest, kui mälestusest, kui utoopiast ja kui fantaasiast. Teiste hulgas esinevad professorid Ülo Matjus, Lilian Hansar, Vilen Künnapu, Leonhard Lapin ja Zenia Kotval. Pärast konverentsi saab osaleda ekskursioonil Supilinnas.

20. oktoobril esinevad 100-aastases koolihoones Kroonuaia tänaval järjestikustes paralleelettekannetega sessioonides Toomas Hendrik Ilves ja Mart Hiob, Ülar Mark ja Aet Annist. Seejärel saab kuulata Aune Valku ja Anzori Barkalajat, Mart Velskerit ja Enn Lillemetsa. Enne Supilinna seltsi sünnipäevapidu Lodjakojas tutvustatakse kogumikku «Teine linn. Supilinn».

Sügiskooli viimasel päeval saab TÜ ajaloo muuseumi valges saalis muu hulgas osa etendusest «Linna lavastamine».

Lisainfo: www.supilinn.ee.

Jaga artiklit