Ülikool tähistab 380. aastapäeva

Uudis

Oktoobri teises pooles tähistatakse Tartu ülikooli asutamise 380. aastapäeva, millest on oodatud osa saama kõik huvilised.

Aastapäeva auks ilmub raamat «Tartu Ülikooli legendid», mis tutvustab ülikooli juurde kuuluvaid isikuid ja sündmusi humoorikas võtmes. Teos pole akadeemiline ega ajalooline, mistõttu ei pretendeeri see absoluutsele tõele. Raamatus tuleb juttu sellest, kuidas ülikoolilinna eripära on nimelised tänavad ja mälestussambad, millega peetakse meeles parimaid teadlasi ja õppejõude. Lugeda saab ka Eesti molekulaarbioloogia isaks peetavast Artur Linnust, kelle juhendamisel alustasid omal ajal tänased akadeemikud ja professorid. Kogumikus on ka peatükid legendaarsest sotsioloogialaborist, vanast anatoomikumist, venemeelsest sõjandusõppest ülikoolis, Rajacast, levimuusikapäevadest, ülikoolilinna seltsielust, kolhoosis töötamisest, tudengikommuunidest ja paljust-paljust muust.

21. oktoobril on telekanalis ETV2 Tartu ülikooli teemapäev. Saab näha lõbusat minisarja «Tartu elukool», mille on kirjutanud ja lavastanud Ivar Põllu. Sari pakub üllatusterohket teekonda ülikooli ja Tartu eri kohtade, aegade ja isiksuste kaudu. Linastub ka koduvideolik dokumentaalfilm «Mäetipp TÜ 350» Kesk-Pamiiri mäestikus Tartu Ülikooli nime kandva mäetipu taasvallutamisest alpiklubi Firn poolt. Lisaks näeb ETV enda arhiivisaateid.

25. oktoobril toimub ülikooli aulas aastapäevakontsert.

Jaga artiklit