Stipendiumilepingu allkirjastasid Swedbanki Eesti juht Priit Perens (vasakult), TÜ eetikakeskuse juhataja Margit Sutrop ja TÜ sihtasutuse juhataja Ruth Kotsar.
FOTO: Andres Tennus

Swedbank ja Tartu ülikool lõid ärieetika stipendiumi

Uudis

21. septembril allkirjastasid TÜ eetikakeskus, TÜ sihtasutus ja Swedbank lepingu doktorantidele mõeldud ärieetika stipendiumide väljaandmiseks.

Eetikakeskuse juhataja professor Margit Sutropi sõnul võimaldab programm toetada ärieetika alast õppe- ja uurimistööd, täiendada eetikakeskuse raamatukogu ning tõsta ärieetika küsimuste üle toimuvate avalike arutelude taset. «Ühtlasi soodustab see erialadevahelist koostööd nii ülikooli sees kui ka ülikoolide vahel. Loodan väga, et sellest võimalusest haaravad kinni eri erialade doktorandid,» ütles Sutrop.

Swedbank Eesti juht Priit Perens lisas, et ühiskonna kestliku arengu seisukohast on stabiilses keskkonnas parem elada ja see aitab ka ettevõtetel pikaajaliselt edukalt äri teha. «Stipendiumiprogrammi loomisega soovimegi toetada arutelu ärieetika ja vastutustundliku ettevõtluse vallas ja teemade sügavamat analüüsi ettevõtlusvaldkondades ja avalikkuses laiemalt,» sõnas Perens.

Perioodil 2012–2014 antakse mõlemal õppeaastal välja kuni neli 2000 euro suurust stipendiumi. Stipendiumile saavad kandideerida kõikide Eesti kõrgkoolide akrediteeritud erialade doktorandid, kes on motiveeritud tegelema vastutustundliku ettevõtluse ja ärieetika küsimustega ning soovivad teha selles valdkonnas teadusliku uurimistöö.

Ärieetika stipendiume saab taotleda juba sel sügissemestril TÜ sihtasutuse stipendiumikonkursside raames. Taotlus tuleb sihtasutusele esitada hiljemalt 1. novembriks.

Jaga artiklit