Konverents teadusinnovatsioonist

Uudis

6. detsembril tähistab Tartu ülikooli ajaloo muuseum oma sünnipäeva konverentsiga «Teadusinnovatsiooni jõudmine praktikasse läbi aegade».

Venemaa läänekubermangude vanima teadusorganisatsiooni Liivimaa üldkasuliku ja ökonoomilise sotsieteedi 220. aastapäevale pühendatud konverentsil vaadeldakse teadusinnovatsiooni jõudmist praktikasse alates 18. sajandi lõpust kuni tänapäevani. Ajaloolaste kõrval astuvad üles füüsikud ja meedikud, kes mäletavad nõukogudeaegset lepinguliste tööde süsteemi.

Koostöö ettevõtjatega on ka tänapäeval ülikoolis aktuaalne teema. Sellest, kuidas jõuavad teadlaste head ideed ellu, räägivad ülikooli ideelabori esindajad ning TÜ teadus- ja arendusprorektor. Konverents pakub võimalust jagada kogemusi ja mõtelda selle üle, kuidas rikkalik ajaloopärand suudab pakkuda inspiratsiooni tulevikuküsimuste lahendamisel.

Konverentsi korraldavad Tartu ülikooli ajaloo muuseum koostöös teadusajaloo ja teadusfilosoofia Eesti ühenduse, Eesti looduseuurijate seltsi ja Saksa kultuuri instituudiga.

6. detsembril kell 17.30 esitletakse TÜ ajaloo küsimuste 40. numbrit alapealkirjaga «Akadeemilise pärandi mõte».

Lisainfo konverentsi ajakava ja kogumiku kohta: http://www.muuseum.ut.ee/.

Jaga artiklit