Tullio Ilomets sai elutöö preemia

Uudis

Novembri keskel jagas Eesti teadusagentuur teaduse populariseerimise auhindu, kus elutöö preemia pälvis TÜ ajaloo muuseumi idee algataja Tullio Ilomets.

Aasta parimate teaduse populariseerijatena tõsteti esile ka TÜ ajaloo muuseumiga seotud projekti «Teaduslinn Toomel» ning kolme TÜ teadlast.

Tiiu Silla nimelise elutöö preemia pikaajalise süstemaatilise teaduse ja tehnoloogia populariseerimise eest sai keemik, teadusajaloolane ja muinsuskaitsja, TÜ emeriitdotsent Tullio Ilomets, kes on ülikooli ajaloo muuseumi idee üks algataja ning on oma panusega toetanud muuseumi arengut silmapaistvaks teadusajaloo muuseumiks.

Parima teadust ja tehnoloogiat populariseeriva teadlase, ajakirjaniku, õpetaja vms kategoorias pälvis peapreemia TÜ füüsika instituudi õppedirektor Kaido Reivelt loodus- ja tehnoloogiateaduste populariseerimise eest õpilaste ja üliõpilaste seas. Sama kategooria II preemia pälvis TÜ geenivaramu vanemteadur Riin Tamm teadusaasta saadikuna peetud ettekannete eest Eesti koolides.

Teaduse ja tehnoloogia populariseerimisel parima uue algatuse kategoorias nimetati peapreemia vääriliseks koolinoorte suvine teadusmalev TÜ loodus- ja tehnoloogiateaduskonna prodekaani Mart Noorma juhendamisel. Sama kategooria II preemia pälvis uue algatusena TÜ ajaloo muuseum teaduslinna loomise eest Toomel.

Jaga artiklit