Toivo Hinrikus.
FOTO: Andres Tennus

Farmaatsiadotsent pälvis kolmekordse tunnustuse

Uudis

Tartu ülikooli farmatseutilise keemia dotsent Toivo Hinrikus pälvis õppetöö arendamise ja teadustegevuse eest nii kolleegide ja arstiteaduskonna kui ka üliõpilaste tunnustuse.

Oktoobris peetud farmaatsia instituudi 170. aastapäevale pühendatud konverentsil anti dotsent Toivo Hinrikusele üle Eesti akadeemilise farmaatsia seltsi tunnustus. Tema nominendiks esitamisel tõsteti esile dotsendi pühendumist ning kauaaegset tegevust õppejõu, õpetlase ja juhina.

Hinrikus nimetati ka üheks Eesti akadeemilise farmaatsia sümboliks. Dotsendi pühendumuse ja suure panuse teaduses märkis arstiteaduskonna aastapäevakonverentsil ära dekaan professor Joel Starkopf, kes andis Hinrikusele üle teaduskonna medali.

Õppejõud on kõrgelt hinnatud ka arstiteaduskonna tudengite seas. TÜ rohuteaduse seltsi korraldatud üliõpilasküsitluse tulemuste põhjal tunnustati teda kui kõikide kursuste lemmikõppejõudu ning farmaatsia instituudi parima õppejõu rändkarikas liikus Hinrikuse valdusesse.

1944. aastal apteekri perekonnas sündinud Toivo Hinrikus lõpetas TRÜ arstiteaduskonna proviisorina. Alates 1981. aastast töötab ta farmaatsia instituudis dotsendina (aastatel 1993‒1998 farmaatsia instituudi juhataja, korraline professor). Dotsent Toivo Hinrikus on üle 200 publikatsiooni autor, mis lisaks farmatseutilisele analüüsile käsitlevad farmaatsia ajalugu ja eriala terminoloogiat.

Muude ametite kõrval on ta Eesti Vabariigi sotsiaalministeeriumi farmaatsiaterminoloogia ekspertkomisjoni esimees, sotsiaalministri moodustatud ravimite müügilubade komisjoni liige ja TÜ avatud ülikooli proviisoriõppe programmijuht.

Jaga artiklit