Valve-Liivi Kingisepp.
FOTO: Andres Tennus

TÜ emeriitdotsent pälvis Wiedemanni keeleauhinna

Uudis

Tänavuse Wiedemanni keeleauhinna Tartu ülikooli filosoofiateaduskonna emeriitdotsent keeleteadlane Valve-Liivi Kingisepp.

Wiedemanni keeleauhind määratakse igal aastal ühele isikule väljapaistvate teenete eest eesti keele uurimisel, korraldamisel, õpetamisel, propageerimisel või kasutamisel. Valve-Liivi Kingisepale määrati preemia asjatundliku pühendumise eest eesti vana kirjakeele uurimisel, tarmuka korraldustöö eest eesti keele uurimisel ning emakeelearmastusest kantud ja seda sisendava õppejõutöö eest.

Kingsepp on koostanud «O. W. Masingu «Marahwa Näddala-Lehhe» sõnastiku», koos kolleegidega asutatud (1995) Tartu ülikooli eesti vana kirjakeele töörühmas on ta koostanud ja välja andnud «Georg Mülleri jutluste sõnastiku» (2000), «Joachim Rossihniuse kirikumanuaalide leksika» (2002) ja «Heinrich Gösekeni grammatika ja sõnastiku 350» (2010).

Teadusloolasena on ta käsitlenud eesti keele uurimise ja õpetamise suurkujude tegevust ning koostanud kogumiku «200 aastat eesti keele ülikooliõpet» (2003).

Valve-Liivi Kingisepp on õpetanud õigekeelsust ning eesti keele õpetamise metoodikat. Aastast 2011 on ta Emakeele seltsi auliige.

Riigi keeleauhind suurusega 32 000 eurot anti laureaadile üle vabariigi aastapäeval.

Jaga artiklit