Ülikool teeb uksed lahti

Uudis

20. märtsil toimub Tartu ülikoolis traditsiooniline lahtiste uste päev, kus saab tutvuda ülikooli vastuvõtutingimuste ja õppimisvõimalustega.

Päev algab kell 11 ülikooli peahoone aulas infotunniga, kus tervitussõnad ütleb teadusprorektor Marco Kirm. Õppejõud Kairi Kasearu räägib kõrgharidusest võimaluste ja valikute kujundajana ja üliõpilane Silver Ool ülikoolielust üliõpilase pilgu läbi. Aulas toimuvaid ettekandeid on võimalik otseülekandena jälgida UTTV-st. Ülikooli peahoones toimub minimess, kus on esindatud kõik teaduskonnad ja kolledžid. Päeva jooksul saab teaduskondades tutvuda õppimisvõimaluste ja -tingimustega, kuulata loenguid ja osaleda seminarides, kohtuda õppejõudude ja üliõpilastega. Ekskursioonid toimuvad TÜ raamatukogus, spordiklubis ja ühiselamutes.  Külastajatele on tasuta avatud TÜ muuseumid (v.a loodusmuuseum, mis on remondis), botaanikaaed ja tähetorn. Arstiteaduskonna huvilised saavad tasuta tutvuda AHHAA keskuses asuva meditsiinikollektsiooniga (giidiga ekskursioon kell 11, ülejäänud AHHAA osad on tasulised).

Samal päeval toimub lahtiste uste päev korraga viies Tartu kõrgkoolis, peale Tartu ülikooli ootavad huvilisi ka Eesti maaülikool, Eesti lennuakadeemia, kõrgem sõjakool ja Tartu tervishoiu kõrgkool.

Koostöö tulemusena Taisto ja Swedbankiga on tänavu võimalik Tartusse sõita tasuta eribussidega. Bussiga sõitmiseks tuleb registreeruda aadressil ut.ee/buss (4.–17. märtsini). Bussid toovad Tartusse noori Narvast, Pärnust, Viljandist, Otepäält ja Võrust. Lisainfo: ut.ee/lahtiseduksed.

Jaga artiklit