Narva kolledžis avati haridusinnovatsioonikeskus ja didaktikakool

Uudis

TÜ Narva kolledži haridusinnovatsioonikeskus ühendab kolledži seniseid häid traditsioone: Ida-Virumaa nõustamiskeskust, Eesti kodu Narvas ning lastevanemate akadeemiat.

Keskuse avamisel 20. veebruaril lisandus uue võimalusena ka didaktikakool.

«Ülikoolid ei pea tegelema ainult tulevaste õpetajatega – teatavasti on Eestis alla 30-aastaseid õpetajaid alla 15% õpetajaskonnast – vaid kõigi õpetajatega. Uus keskus loob uued võimalused just eri põlvkondade vaheliseks koostööks. Me kõik vajame tuge, õpetaja vajab inspiratsiooni ja uusi teadmist just ülikoolilt,» ütles Narva kolledži direktor Katri Raik.

Didaktikakool on mõeldud üliõpilaste didaktiliste õpingute tõhustamiseks, pedagoogiliseks praktikaks valmistumiseks ja õppetegevuse simulatsioonide läbiviimiseks. Didaktikakooli juhi Tatjana Sile sõnul on kõige olulisem sobiv keskkond: didaktikakooli ruumides on näiteks liigutatav mööbel, käsitöönurk, erinevad didaktilised materjalid jms. Kõik see hõlbustab praktika korraldamist.

Tänu didaktikakoolile saab Narva kolledžis senisest enam kaasata õppeprotsessi ja täiendkoolitusse erinevate seminaride ja meistriklasside kaudu tegevõpetajaid. Haridusinnovatsioonikeskuse tegevust toetab haridus- ja teadusministeerium. Didaktikakooli rajamine toimus ESF-i programmi Eduko toel.

Jaga artiklit