Novaator vahetab värvi

Uudis

Sellest aastast muutub Novaator sinisest roheliseks. Uue kujundusega portaal kolib Eesti rahvusringhäälingu veebilehele, mis hakkab pakkuma rohkem kodumaiseid teadusuudiseid.

ERR Novaator keskendub senisest enam Eesti teaduse tutvustamisele. «Kui vaadata Eesti teadusuudiste rubriike, siis Eesti teadusest ja Eesti teadlastest saame neist lugeda harva. ERR Novaatoriga tahame selle tühimiku täita,» rääkis Novaatori ja ERR teadusportaali ühendamise idee autor, Tartu ülikooli kommunikatsioonijuht Illari Lään.

Lääne sõnul sai ühendtoimetuse loomine alguse Tartu ülikooli ja ERR-i ühistest eesmärkidest tutvustada lugejatele laiemalt Eesti teadlasi ja nende uurimisvaldkondi ning teadusprojekte. «Pool kogu Eestis tehtavast teadustööst toimub just meie kuue samba taga,» lisas ta.

Lääne sõnul on Eesti rahvusringhääling Tartu ülikoolile hea reklaamivaba koostööpartner. ERR Novaatorisse on oodatud teadusuudiseid pakkuma ja kirjutama kõik Eesti teadusülikoolid, et koondada üheskoos kokku kõige olulisem ja põnevam.

Näiteks ilmuvad ERR Novaatoris Tallinna ülikooli «Ühe minuti loengu» sarja kõrval ka Tartu ülikooli «Teadus 100 sekundiga» videod. ERR Novaatoris jäävad Eesti teaduslugude kõrval ilmuma ka teadusuudised mujalt maailmast.

«Meie senised lugejauuringud näitavad, et Novaatorit loevad enamasti 20–29-aastased juhid ja spetsialistid. On oluline, et nende kõrval jõuaks teadus ka nooremateni. Loodame, et ERR Novaator aitab tekitada oma mitmekülgse sisuga huvi teaduse vastu ka kooliõpilastes ning harjutab neid tarbima kvaliteetseid uudiseid,» rääkis Novaatori toimetaja Katre Tatrik.

Uues kuues ERR Novaatori teadusuudiseid saab lugeda aadressil novaator.err.ee.

Jaga artiklit

Märksõnad

Novaator