FOTO: Andres Tennus

President Ilves rääkis julgeolekust

Uudis

12. detsembril pidas president Toomas Hendrik Ilves Tartu ülikooli aulas loengu «Muutuv julgeolekukeskkond ja Euroopa väärtused».

Ilves kõneles oma loengus rahvusvahelisest julgeolekuolukorrast ja sellest, kuidas see on viimase aasta jooksul muutunud seoses Ukraina kriisiga. President kirjeldas meie jaoks sisuliselt täiesti uut julgeolekukeskkonda, sest esmakordselt pärast teise maailmasõja lõppu näeme teise riigi territooriumi annekteerimist ja riigipiiride siirdamist vägivalla ja ähvarduste abil, mis on vastuolus kehtivate rahvusvaheliste kokkulepetega.

«Kindlasti ei tohi me alla anda oma väärtuste kaitsel – sõjaline valmisolek riigi kaitseks on elementaarne, kuid vastates jõhkrusele jõhkrusega muutuksime lihtsalt ise samasuguseks. Kõige parem kaitse on jääda truuks neile väärtustele, millesse ise usume. Hoida ja kaitsta kõigi elanike inimõigusi, meie oma keelt ja kultuuri, meie riigi aluseks olevat liberaal-demokraatlikku korda sinna kuuluva sõnavabaduse ja ausate valimistega,» ütles Ilves.

Jaga artiklit