Lepingule kirjutasid Tartus Lodjakojas alla Eesti Akadeemilise Farmaatsia Seltsi juht Ain Raal ja Gedeon Richteri Eesti filiaali juht István Bán.
FOTO: Heikki Saller

Stipendium proviisoriõppe üliõpilastele

Uudis

Eesti Akadeemiline Farmaatsia Selts (EAFS) ja farmaatsiafirma Gedeon Richter Eesti filiaal kuulutasid välja järjekorras kaheksanda 1000-eurose stipendiumi.

EAFS-i juht, Tartu Ülikooli farmakognoosia professor Ain Raal hindab stipendiumi kasu üliõpilastele kahest vaatepunktist. „Esiteks tekitab stipendium proviisoriõppe üliõpilaste seas elutervet konkurentsi, kus mitme taotleja esitatud tööde seast valitakse üks. Teiseks paneb stipendium pingutama, kuna žürii koosneb oma ala tippasjatundjatest. Konkureerimine on paratamatu ja väga vajalik ka tööturule sisenemisel,“ rääkis Raal.

Lisaks on stipendium teadvustanud teadustöö tegemise vajadust. Proviisoriõppe lõpetanud lähevad tööle jaeapteekidesse – see on lihtne, kuna proviisoritest on Raali sõnul puudus. Tööle on mindud ka haiglaapteekidesse, samuti Ravimiametisse ning mõned doktorikraadi taotlejad on ametis ülikooli juures.

Ungari ravimifirma Gedeon Richter Eesti filiaali juht István Bán on seda meelt, et ajal, kus meie elu on täis ebakindlust, pakub stipendium parasjagu kindlust. „Anname sel aastal välja kaheksanda stipendiumi, mille minevik on soliidne, ja tahame järgnevatel aastatel jätkata,“ lisas Bán.

Eelmisel aastal anti Gedeon Richteri 120. sünnipäeva puhul korraga välja kaks stipendiumi, kokku 2000 eurot. Stipendiumi said farmatseutilise tehnoloogia ja füüsikalise farmaatsia valdkonnas uurimistöid kaitsnud üliõpilased Kristjan Olado ja Valeria Maandi, kelle uurimistööd käsitlesid 3D-printimist ja uudseid haavakatteid.

Stipendiumi saavad Peep Veski fondist taotleda Tartu Ülikooli proviisoriõppe üliõpilased, kes on kaitsnud edukalt uurimistöö farmatseutilise tehnoloogia alal või sellega lähedalt seotud valdkonnas.

Universitas Tartuensis

Jaga artiklit