Hambaarsti eriala toetav fond sai 10 000 eurot

Uudis

Selleks, et toetada veelgi enam Tartu Ülikooli hambaarsti erialal tehtavat teadustööd, annetas OÜ Kliinik32 Eesti hambaarstiteaduse stipendiumi fondile 10 000 eurot.

OÜ Kliinik 32 suurannetus katab Tartu Ülikooli Sihtasutuse juurde loodud fondi tegevuse alustamiseks vajalikust põhikapitalist 20%. Fondi asutaja, Eesti Hambaarstide Liidu presidendi doktor Piret Väli sõnul on eesmärk saada selle aasta 3. juuniks, mil tähistatakse Eesti Hambaarstide Liidu 100. aastapäeva, kokku vähemalt 50 000 euro suurune põhikapital.

Fond on asutatud selleks, et motiveerida Eesti hambaarstiteaduse üliõpilasi, residente, doktorante ja ülikooli õppejõude saavutama suurepäraseid erialatulemusi. „Tartu Ülikooli õppe- ja teadustöö kõrge tase on meie kõigi huvides, et hoida Eesti hambaraviteenuse kvaliteeti ja aidata kaasa uute säravate spetsialistide väljakujunemisele,“ märkis Väli.

Fondi kasumist hakatakse alates 2023. aastast välja andma kahte stipendiumi. 2022. aastal rahastatakse stipendiumi väljaandmist sihtotstarbeliste annetuste toel.

Suurannetuse teinud OÜ Kliinik32 peaarsti doktor Lauri Vahtra sõnul on enamik nende hambaarstidest õppinud Tartu Ülikoolis. „Rahvusvahelises plaanis on see väga hea haridus, kuid oleksime oma ülikooli üle veel uhkemad, kui hambaarsti erialal peetavatel rahvusvahelistel konverentsidel räägitaks ka Tartu Ülikoolis tehtavast teadusest,“ rääkis Vahtra.

Stipendiume hakkab haldama ja stipendiumikonkursse korraldama Tartu Ülikooli Sihtasutus. Stipendiumi suurus lepitakse kokku iga aasta augusti lõpuks ning stipendiumisaajad selguvad detsembri alguses rahvusülikooli aastapäeva üritustel.

Eesti hambaarstiteaduse stipendiumi fondi põhikapitali saab annetusi teha Tartu Ülikooli Sihtasutuse veebilehel. Annetada saavad nii ettevõtted kui ka eraannetajad. Toetuste suurus ei ole kindlaks määratud, kuid kõik vähemalt 1000-eurose annetuse tegijad saavad fondi nimelisteks liikmeteks ja suurim annetaja pälvib aasta toetaja aunimetuse.

Universitas Tartuensis

Jaga artiklit