Enne avamist käis Oecologicumi uudistamas ka president Alar Karis. Maja tutvustasid talle (vasakult) ökoloogia ja maateaduste instituudi direktor Maarja Öpik, rektor Toomas Asser ja ökoloogia peaspetsialist Kersti Püssa.
FOTO: Andres Tennus

Uuenenud majad teevad asukatele rõõmu

Pildis

Ökoloogia ja maateaduste ning haridusteaduste instituudi töötajad ja üliõpilased saavad kevadsemestrit alustada äsja renoveeritud õppe- ja teadushoonetes.

Aadressil Liivi 2 asuvas Oecologicumis hakkavad tööle ökoloogia ja maateaduste instituudi botaanika ja zooloogia osakonna töötajad ning õppima eluteaduste suuna üliõpilased. Maja avati ametlikult 3. veebruaril, enne avamist käis seda uudistamas ka president Alar Karis. Uute asukate seas roheliseks majaks ristitud hoone väärib oma nime: sisenejaid tervitab Baltimaade kõrgeim taimesein, mille hooldamiseks on lausa eraldi lift. Nii hoone sees kui ka selle ümber on asukatele palju häid võimalusi õppe- ja teadustöö paremaks korraldamiseks. Kuigi näiteks katusel asuv kasvuhoone on veel tühi, võib juba aimata, milliseid võimalusi peale suurepärase vaate see soojemal ajal teadlastele pakub.

Kunagi kehakultuuriteaduskonna koduks olnud Jakobi 5 maja uued asukad on haridusteaduste instituudi osakonnad ja keskused. Varem tuli õppe- ja teadustööd teha kolmes eri kohas: Salme, Uppsala ja Näituse tänaval. Nüüd ollakse lõpuks ühes kohas koos ning maja kõigis auditooriumides olemas ka koostöist õppimist toetav mööbel – lauad ja toolid saab imelihtsalt ümber seada, et ruum sobiks ka rühmatööks või draamaõppeks. Ametlik avamine toimub 4. märtsil koos konverentsiga, kuid õppetööd alustatakse juba veebruaris.

Jalgrattalembuse poolest tuntud instituudi uues majas on olemas ka koosolekurattad, mis võiksid eriti hästi sobida näiteks keerulisteks aruteludeks, mil võimalikud pinged saab kohe füüsilise koormusega maandada. Siingi jagub silmale rohelist silmailu, samblaseina idee näpati Oslo Ülikoolilt, kus kaasava hariduse uurimisrühm külas käis. Pedagogicumi juhataja Margus Pedaste sõnul on terve instituudi jaoks väga oluline, et inimestel oleks hea olla ja nad oleksid koos. „Nii kujundasimegi puhkeruumi maja keskele selliseks, et kõik tahaksid tulla sinna kokku oma puhkehetki veetma,“ ütles ta.

Merilyn Merisalu

UT peatoimetaja

Galerii: 

Jaga artiklit

Märksõnad

renoveerimine