Suvine festival annab hea võimaluse kasutada ka välialasid.
FOTO: Sigrid Mölder

Startup Day lükkus edasi augustisse

Uudis

Jaanuari lõpus toimuma pidanud Baltimaade suurim ärifestival Startup Day peetakse taas hoopis augusti viimasel nädalal.

Startup Day on Baltimaade suurim ärifestival, mis toimub 2022. aastal juba kuuendat korda. Festivali korraldavad Tartu iduettevõtluse ökosüsteemi partnerid. Festivali idee autor on Tartu Ülikooli turunduse kaasprofessor Andres Kuusik.

Festivali edasilükkamise tingisid kehtestatud piirangud, mille järgi võib siseruumides toimuvatel üritustel osaleda kuni 1000 inimest. Ka sel aastal oli Startup Day augustis ja korraldajate hinnangul näitas tänavune kogemus, et suveüritusena on festivali võimalik korraldada tavapärases mahus ja turvaliselt. Ehkki augusti lõpus teatati Eestis mõnesajast nakatunust päevas, ei registreeritud festivalil ühtegi koroonajuhtu.

Festivali peakorraldaja Mart Lättekivi sõnul üritus edasilükkumise tõttu ei kannata. Vastupidi – suvel saab kohale tulla rohkem osalejaid, kes saavad nautida festivalimelu täiel rinnal ja sõlmida kohapeal väärtuslikke kontakte.

„Startup Day suurim väärtus on Tartusse tulnud inspireerivad festivalikülalised. Lükkame ürituse edasi, et kõik osalejad saaksid nautida festivali täiel rinnal ega peaks viiruse leviku pärast muretsema,“ ütles Lättekivi. Lisaks on suvel võimalik kasutada välialasid ja korraldusmeeskonnale jääb sisutiheda programmi koostamiseks rohkem aega.

Tartu abilinnapea Raimond Tamm kinnitas, et festivali kaaskorraldajad toetavad edasilükkamise otsust. „Startup Day festivalil on oluline roll kohaliku ettevõtluskogukonna jaoks, ent viiendik külalistest tuleb väljastpoolt Eestit. Nende kohalejõudmist hõlbustab ka märtsis taasavatav lennuühendus Tartu ja Helsingi vahel,“ märkis Tamm.

Startup Day 2022 toimub 24.–26. augustil Tartu Ülikooli spordihoones ja kohale oodatakse üle 3000 külalise.

Jaga artiklit