David Ilmar Lepasaar Beecherile anti väliseesti külalisprofessori stipendium üle Eesti rahvusülikooli sajanda aastapäeva aktusel.
FOTO: Andres Tennus

Esimene väliseesti külalisprofessor peab loengukursuse

Uudis

Tartu Ülikooli esimene väliseesti külalisprofessor David Beecher peab sügissemestril loengukursuse Venemaa ja Euroopa ajaloost, teatas Johan Skytte poliitikauuringute instituut.

Ingliskeelne kursus keskendub Venemaa ajaloo laiemale mõistmisele Euroopa kontekstis, mistõttu käsitletakse loengutes Venemaa ja Euroopa vastastikust kultuuri- ja mõtteloolist lähenemist Peeter I valitsemisajast kuni tänapäevani.

Kursuse põhirõhk on 19.–20. sajandi poliitilistel, kirjanduslikel ja kultuuriloolistel tekstidel, mis käsitlevad Venemaal ja Euroopas esile kerkinud ühesuguseid küsimusi ja erinevaid lahendusi moodsa maailma põhiprobleemile: kuidas luua ühiskonda, mis põhineks nii arengu kui ka demokraatia ideaalidel? Võtmetekstide lugemine ning nende üle arutlemine aitab mõtestada ka Venemaal ja Euroopas praegu toimuvat.

Väliseesti külalisprofessuuri kaudu kutsutakse nimekaid välismaal töötavaid eesti päritolu teadlasi vähemalt üheks semestriks Tartu Ülikooli. 2020/2021. õppeaastal on külalisprofessoriks David Ilmar Lepasaar Beecher. USA-s Berkeleys asuva California Ülikooli ajaloo ja globaaluuringute lektorina töötav Beecher on eesti juurtega ajaloo- ja ühiskonnateadlane. Tema teadustöö põhisuund on Euroopa ning Venemaa uusaja kultuuri- ja mõttelugu.

Ingliskeelne magistrantidele mõeldud kursus „Venemaa ja Euroopa ajalugu alates 1700“ (P2EC.00.090) kestab Johan Skytte poliitikauuringute instituudis terve sügissemestri. Kursusele saab registreeruda alates 1. juunist ÕIS-is.

Jaga artiklit