OmaMoe fookuses on käsitööpärandi populariseerimine ja käsitöökultuuri edasiandmine
FOTO: Sadu-Triste Juurikas

OmaMood toimub sel aastal otseülekandena

Uudis

Kohalikku käsitööpärandit populariseeriv moeetendus OmaMood toimub tänavu täiesti uuel viisil. 11. juunil tehakse Estonian Fashion Festivali raames toimuvast etendusest otseülekanne.

 

Kogu Estonian Fashion Festivali programmi, sealhulgas Rahvusarhiivi peahoones toimuvat etendust OmaMood kannavad üle Delfi ja L’Officiel Baltics, samuti saab otseülekannet vaadata Estonian Fashion Festivali Facebooki lehel.

 

OmaMoe etendusel tuleb näitamisele kümme kollektsiooni Eesti disaineritelt, kes väärtustavad kohalikku pärandit ja nn aeglast moodi. Oma loomingut näitavad nii moeetendustel juba varem osalenud moeloojad Cärol Ott, Vilve Unt ja Katre Arula kui ka uued noored disainerid. Inspiratsiooniallikana on disainerid esile toonud peamiselt looduse mõju ja pärimuslikku lähenemist tekstiilile. Sel aastal on lavastuse märksõnad kargus, minimalistlikkus ja kohalolek.

 

„Igal aastal on OmaMoe lavastuse lahutamatud osad muusika, koreograafia ja disain. Nende koostööl põhinebki OmaMoe eripärasus,“ ütleb moeetenduse produtsent Henri Karmiste. Lavastuse kunstiline juht on Triin Amur, lavastajad Karoline Suhhov ja Karina Kirs ning muusikalise poole eest vastutab Argo Vals, kes toetab oma loominguga sisekaemusi ja vaimse harmoonia otsinguid.

 

„OmaMoe korraldamine on sel aastal meid väga erakordse olukorra tõttu proovile pannud. Oleme tegelenud koha ja artistide muutusega ning saanud lõppematute üllatuste osaliseks. Oli tunne, et miski pole kindel enne, kui sündmus on toimunud. Ometi suutsime ka selles olukorras leida koha, mille väärtused on meie etendusega sarnased – Rahvusarhiivi hoone Noora,“ kirjeldab kunstiline juht Triin Amur.

 

„Estonian Fashion Festival 2020“ programmi kuulub lisaks OmaMoele ka etendus „Mood-Performance-Tants“ ning Antoniuse moeetendus, mis toimuvad 10.–12. juunil otseülekandena Tartust.

 

„OmaMood 2020“ koostööpartnerid on TÜ Viljandi kultuuriakadeemia ja Estonian Fashion Festival. Selleaastane suurtoetaja on Audi Eesti.

 

 

Jaga artiklit