Infopäev toob ülikooli koju kätte

Uudis

Esialgu Narvas toimuma pidanud TÜ infopäev kolib hoopiski veebi.

12. juunil kell 11 algab TÜ virtuaalne sisseastumise infopäev. Ürituse üks korraldajatest, turundusspetsialist Katria Helena Komp avaldas lootust, et vahetult enne sisseastumisaega toimuvatest infopäevadest võiks saada traditsioon. Otsus see niimoodi ellu viia sündis aga siiski olude sunnil.

„Meil oli kevadel kavas teha Narva kolledžis Tartu Ülikooli päev, aga kuna olukord maailmas pöördus täiesti ootamatus suunas, tuli kevadised plaanid ruttu ümber mängida,“ selgitas Komp. Nii tekkiski idee korraldada infopäev, millel saaks osaleda otse kodust.

„Infopäeval käsitletakse peamiselt neid teemasid, mis huvitavad sisseastujaid, kes soovivad alustada sügisel õpinguid Tartu Ülikoolis,“ kirjeldas Komp. „Täpsemalt räägime vastuvõtutingimustest – kindlasti on väga palju küsimusi just selle kohta, kuidas eriolukord on vastuvõttu mõjutanud ja mis on muutunud,“ märkis ta. 

Sisseastumisega seotud küsimustele vastab kaamera ees vastuvõtutalituse juhataja Tuuli Kaldma. Nõuandeid jagab ka karjäärinõustaja Kadri Jurs, kes räägib muu hulgas nippidest, kuidas leida eriala, mis paneb silma särama.

Otseülekandega samal ajal pakutakse personaalset karjäärinõustamist, millel saavad osaleda eelnevalt registreerunud huvilised.

„Lisaks jagavad oma kogemusi kaks üliõpilast: esmakursuslane, kes õpib loodus- ja reaalainete õpetajaks, ning teise kursuse keemik,“ ütles Komp. Tema sõnul on väga tänuväärne, kui juba ülikoolis õppivad üliõpilased aitavad oma kogemustest rääkides maandada tulevaste tudengite hirme.

Otseülekanne pole aga ühepoolne – nii selle eel kui ka ajal saavad vaatajad esitada küsimusi.

Infopäevaga käib tavaliselt ikka kaasas ka tulevase koolimajaga tutvumine. Tänavugi ei jää tulevased üliõpilased sellest võimalusest ilma. Nimelt valmivad Kompi sõnul peaaegu kõikidest TÜ õppehoonetest panoraamvaadetega videotuurid, mis võimaldavad tutvuda ruumidega nii Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viljandis kui ka Narvas. Videotuurid laaditakse ülikooli kodulehele ja Youtube’i, nii et neid saab vaadata ka pärast infopäeva.

„Korraldajatena tahaksime, et see päev oleks õpilasele ülevaatlik ja tekitaks turvatunde, et kõik, mida tal on vaja sisseastumise kohta teada, oleks ühes kohas olemas,“ sõnas Komp. „See on hea võimalus korrata üle olulisem teave ja võib-olla on see kasuks ka mõnele huvilisele, kes pole veel otsustanud, mida õppima asuda.“

Täpsem info on aadressil ut.ee/infopäev

Jaga artiklit