Metsaülikool tähistab Eesti juubeliaastat

Uudis

22.–26. augustil Käärikul toimuvas metsaülikoolis «Eesti 100, 100 Eestit» keskendutakse Eesti elu eri tahkudele. Ühiselt arutletakse Eesti poliitika, ajaloo, looduse, majanduse, demograafia, spordi ja hariduse üle.

Metsaülikooli juhataja Triin Käpp viitas tänavust programmi tutvustades küsimustele, mida Eesti juubeliaasta tema jaoks on tõstatanud. «Kas meil on üks Eesti või on meil sada erinevat Eestit? Kas otsime ja soovime ühte läbivat narratiivi või on meie rikkus just palju erinevaid vaateid ja lähenemisnurki?» arutles Käpp.

Avaloengu peab Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonna emeriitprofessor Rein Taagepera. Tema sõnul tõestab Eesti Vabariigi 100. sünnipäev maailmale, et omakeelse kõrgkultuuriga omariiklus kõigest miljoni inimesega on võimalik ka mandri keskel.

«Mõtlen oma loengus keskenduda hetkedele, kus ajalugu võinuks minna hoopis teisiti. Mis siis, kui Eesti enamlased oleksid läinud kaasa iseseisvuse mõttega ja selle välja kuulutanud? Kas demokraatlikuks jäänud Eesti suutnuks jääda väljapoole Nõukogude Liitu? Kuidas võinuks minna, kui Rahvarinde joon või Eesti Kongressi joon oleks üleni peale jäänud?» rääkis Taagepera.

14. korda korraldatav metsaülikool toob kokku oma ala asjatundjad, üliõpilased, teadlased, lektorid ning kodanikuühiskonna aktiivsed kaasamõtlejad. Lektoritena jagavad nelja päeva jooksul oma mõtteid Tartu Ülikooli professorid Anti Selart, Eiki Berg, Tiit Tammaru ja Urmas Varblane, poliitik Jevgeni Ossinovski, kirjanik ja semiootik Valdur Mikita, telesaate «Rakett 69» saatejuht Aigar Vaigu, spordibioloog Kristjan Port, aasta kodanik 2017 Rasmus Rask ning paljud teised.

Peale päevaste loengute ja arutelude saavad metsatudengid jagada mõtteid hommikustes mõttekodades ning esitada uudseid ideid ja lahendusi avatud ruumis. Õhtuti saab arutelusid jätkata lõkke ääres ja Kekkose saunas. Metsaülikool lõppeb pidulikult tavaks saanud metsaballiga.

Metsaülikool on ligi 40 aasta pikkune tava, mis algas 1967. aastal Kanadas Kotkajärvel. Eestis toimus esimene metsaülikool 1989. aastal Käärikul. Tänavuse programmiga tutvuda ja registreeruda saab metsaülikooli kodulehel www.metsaylikool.ee.

Jaga artiklit

Märksõnad

metsaülikool