Ülikoolis algas avalduste vastuvõtt

Uudis

Tartu Ülikool alustas 20. juunil eestikeelsetele õppekavadele õppima asuda soovijate avalduste vastu võtmist.

Avaldusi oodatakse nii gümnaasiumilõpetajatelt, bakalaureusekraadiga edasiõppijatelt kui ka paindlikku sessioonõpet eelistavatelt täiskasvanud õppijatelt. Kõrghariduse esimesel astmel saavad tulevased üliõpilased valida 53 ja magistriõppes 48 õppekava vahel. Sügisel alustab ülikooli seinte vahel õpinguid üle 3800 uue üliõpilase.

Olulised kuupäevad

  • 20. juuni – 1. juuli – avalduste vastuvõtt SAIS-is
  • 11. juuli – sisseastumiseksamite lõpp
  • 13. juuli – vastuvõetute esmaste nimekirjade avaldamine
  • 16. juuli – õppima tuleku kinnitamise tähtaeg

Õppeprorektor Anneli Saro kinnitas, et Tartu Ülikool on haridustee jätkamiseks parim valik, sest siin on Eesti suurim valik õppekavu ja kõige mitmekülgsem õpe, mis vastab ka nõudlikema õppija ootustele.

«Julgustan üliõpilasi kasutama ülikoolis kõiki võimalusi, sest peale maailmatasemel hariduse saate siit kaasa ka sõbrad ja asendamatud kogemused kogu eluks. Väiksemat eesmärki kui maailma muutmine ei peaks ükski Tartu Ülikooli tudeng endale seadma,» ütles Saro.

Tema sõnul peaksid õpinguid kindlasti jätkama ka tänavused bakalaureuse õppeastme lõpetajad, sest magistriõppes saab oma erialast pädevust arendada või omandada hoopis uue eriala, et saada tööturul suurepäraseks spetsialistiks. Uuringud näitavad, et tööandjad hindavad TÜ lõpetajaid kõrgelt: üle 80% meie magistriõppe vilistlastest töötab juhi või tippspetsialistina.

Peale päevaõppe saab nii esimesel kui ka teisel kõrgharidusastmel õppida sessioonõppes, kus on valida 38 õppekava vahel. See on paindlik võimalus neile, kes soovivad omandada hariduse töötamise kõrvalt. Silmast silma õppetööle kogunetakse enamasti kuni kaks korda kuus nädala lõpus.

Avaldusi saab esitada sisseastumise infosüsteemis SAIS 1. juuli südaööni. Vastuvõtutalituse juhataja Tuuli Kaldma pani üliõpilaskandidaatidele südamele, et nad peaksid vastuvõtuperioodi olulisi tähtaegu hästi silmas. «Sama tähtis kui avalduse esitamine on näiteks oma õppima tuleku kinnitamine tähtajaks juhul, kui kandidaat võeti ülikooli vastu,» ütles Kaldma.

 

Tartu Ülikooli õppeprorektor Anneli Saro kutsub ülikooli astuma.

Jaga artiklit

Märksõnad

sisseastumine