TÜ tudengid pääsesid maailma mainekaima programmeerimisvõistluse lõppvooru

Uudis

Tartu ülikooli bakalaureusetudengid Oliver-Matis Lill (informaatika), Andres Unt ja Oliver Nisumaa (matemaatika) pääsesid maailma mainekaima üliõpilaste programmeerimise lõppvõistlusele. Aprilli keskel Pekingis toimuvasse lõppvooru pääsemiseks tuli edukalt osaleda detsembri algul toimunud Põhja-Euraasia piirkonna poolfinaalis, kus saavutati 274 võistkonna seas kõrge 12. koht.

Edukalt poolfinaalis osalenud Oliver-Matis Lill kinnitas, et on tulemuse üle õnnelik, nentides ka arenguruumi: «Meil oli sel aastal mõningaid bürokraatiaalaseid ja asukohapõhiseid takistusi, mis tegid ettevalmistuse natuke keerulisemaks, aga siiski läks võistlus meil väga ladusalt. Meil oli üks väga tehtav ülesanne, kus tulime ka idee peale, aga takerdusime natuke selle rakendamisse. Muidu oleksime kergesti saanud 7. koha.»

Põhja-Euraasia poolfinaali, kus osalevad Ida-Euroopa ja Kaukaasia tudengid, peetakse piirkondlikest võistlustest kõige raskemaks, sest just sealt pärinevad kõige rohkem üleilmseid esikohti võitnud võistkonnad. Poolfinaalis osalenud teine TÜ võistkond (Tähvend Uustalu, Yurii Toma, Rao Zvorovski) jäi 110. kohale.

Maailma lõppvooru pääsenud tudengid tegid saavutusega ajalugu, kuna viimati pääses Tartu ülikooli võistkond finaali 2003. aastal. Seekordne saavutus on eriti märkimisväärne, sest 14 aasta taguse ajaga võrreldes on võistlus palju suuremaks kasvanud ning konkurents oluliselt tihedam. Ka 1996. aastal sai TÜ võistkond Põhja-Euraasia poolfinaalis 10. koha, kuid toona osales 274 asemel 71 meeskonda.

Jaga artiklit

Märksõnad

arvutiteadused