Neli teadusmahukat äriprojekti said Vega fondi stardikapitali

Uudis

Tartu ülikooli ideelabor avalikustas 19. mail äriideede konkursi Kaleidoskoop auhinnatseremoonial sellekevadised Vega fondi stardikapitali saajad.

Sel semestril otsustati toetada nelja teadusmahukat äriprojekti kokku 18 000 euroga. Vega fondi stardikapitalile kandideeris 19 äriprojekti, 11 neist said võimaluse oma ideed žüriile esitleda.

Žürii ees oli igaühel oma projekti tutvustamiseks aega kolm minutit ning viis minutit küsimustele vastamiseks. Esitlemisvooru järel valis žürii välja neli projekti, mis paistsid silma nii tugeva teadustausta kui ka ärimudeli poolest. 

Välja valiti:

Brighter Algae: biodiisli tootmine vetikatest senisest tõhusamal ning keskkonnasäästlikumal viisil;

Decomer Technology: želatiinil põhinev täielikult biolagunev kilematerjal;

MIRFECT: tooted, mis võimaldavad paremat ja tõhusamat RNA transporti raskesti käsitletavatesse rakutüüpidesse ja põletikukolletesse;

PowerUp Energy Technologies: vesinikkütuse elemendil põhinev elektrigeneraator. 

Tiimi Brighter Algae juhi Linda-Marie Kimmeli sõnul oli nende jaoks kõige keerulisem osa esitleda ideed selliselt, et žürii liikmete südamed võita. «Me ise usume oma ideesse väga ja Vega fondi stipendiumi pälvimine näitas, et ka teised näevad selles võimalust – see annab meile palju indu edasi töötada,» rääkis Kimmel.

Žüriisse kuulusid TÜ ettevõtlussuhete koordinaator, žürii esimees Sven Lilla, TÜ ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse arendusjuht Kuldar Leis, ettevõtja ja Vega Fondi endine stipendiaat Kuldar Kõiv, SelfDiagnostics eestvedaja Indrek Tulp, Vaido Mikheim Tartu Teaduspargist, Taavi Tamm TÜ ettevõtlus- ja innovatsioonikeskusest ning TÜ ettevõtluse nõustaja Aivar Pere.

Vega fond on teaduspõhiste äriprojektide arendamiseks mõeldud rahastus, mis toetab Tartu ülikooli tudengite ja teadurite projekte. Vega fondi toetusi väljastab kaks korda aastas TÜ ideelabor.

Varem on Vega fondi toel hoo sisse saanud kosmosetehnoloogiaettevõtetele suunatud projekt CrystalSpace, Climate LaunchPadil auhindu noppinud ReLaDe, sel hooajal Ajujahi finaali pääsenud MARKUS ning kümned teised projektid. 

 

Jaga artiklit