TÜ tudengid hakkavad äriideid koos ameeriklastega ellu viima

Uudis

Juunikuus toimub viie Eesti ja USA ülikooli koostöös sündinud äriarendusprogramm NGAL® (Network Globally, Act Locally), mis algab Tartus, jätkub Tallinnas ning lõppeb Charlestonis, USA-s.

Igast ülikoolist osaleb kaks tudengimeeskonda, Tartu ülikooli esindavad Cody ja the Coulomb Sailing Group (endise nimega Tseres).

NGAL-i programm on mõeldud juba tegutsevatele tudengimeeskondadele, et programmi tegusa kolme töönädala jooksul oma ideed edasi arendada. Programm lõpeb USA-s Charlestonis ärimudelite tutvustamisega kohalikele ettevõtjatele. See on hea võimalus turvalises keskkonnas oma äri rahvusvahelisele turule sobivust katsetada. Parimad programmis osalenud meeskonnad pälvivad ka rahalisi toetusi oma idee ellu viimiseks, esimese koha auhinnaraha on 3000 dollarit.

Tartu ülikooli esindavad programmis ideelabori STARTER programmi kasvandikud Cody ja the Coulomb Sailing Group. Ajujahi võistlusel kümne parima sekka jõudnud Cody on programmeerimisõppe platvorm, mis õpetab kodeerimist samasugusel põhimõttel nagu võõrkeeleõppe programmid. ESTCube’ist välja kasvanud the Coulomb Sailing Group arendab kaht kosmosetehnoloogiat: uudset tõukejõutehnoloogiat, mis aitab päikesesüsteemis tõhusamalt liikuda, ning lahendust kosmoseseadeldiste maaorbiidilt alla toomiseks.

Coulomb Sailingu eestvedaja Triin Teppo loodab NGAL-i programmist saada innustuslaengut oma äriideega suuremalt edasi minemiseks. «Kandideerisime programmi, sest näeme selles head võimalust teha kindlaks, kas meie projekt võiks huvi pakkuda ka rahvusvahelisele turule,» rääkis Teppo.

NGAL-i programm toimub sel aastal kolmandat korda ning selle tegemistega saab end jooksvalt kursis hoida ideelabori kodulehel ja sotsiaalmeediakanalites. Projekti elluviimist toetab Harry and Reba Huge Foundation.

Jaga artiklit

Märksõnad

NGAL