TÜ meditsiiniteaduste valdkond võeti ECTSMA liikmeks

Uudis

Taanis Kopenhaageni ülikoolis 18.–20. mail toimunud ECTS Medicine Association’i aastakoosolekul võeti Tartu ülikooli meditsiiniteaduste valdkond esimesena Baltikumist assotsiatsiooni liikmeks.

Aastakoosolekul TÜ meditsiiniteaduste valdkonda esindanud dekanaadi juhataja Rene Kärneri sõnul annab assotsiatsiooni kuulumine meie üliõpilastele paremad võimalused välismaal õppida. «Kindlasti leiame võrgustiku kaudu endale veel uusi partnerülikoole, kuhu meie tudengid saaksid tulevikus välisüliõpilasena õppima minna. Samuti saame võrgustiku liikmena ideid õppekava arendamiseks ja välisvahetuse korraldamiseks,» selgitas Kärner.

Mitu päeva kestnud kokkusaamisel jagasid liikmesriikide esindajad enda kogemusi ja häid praktikaid nii õppekava arenduse kui ka teadustöö teemadel. Peale Tartu ülikooli liitusid sellel aastal võrgustikuga veel neli ülikooli: Aacheni ja Düsseldorfi ülikoolid Saksamaalt, Navarra ülikool Hispaaniast ja Tromsø ülikool Norrast.

Euroopa meditsiiniülikoolide assotsiatsioon ühendab Euroopa meditsiiniülikoole ning arstiteaduskondi alates 2004. aastast, et edendada meditsiinivaldkonna üliõpilaste välisvahetust Euroopa ainepunktisüsteemi parema rakendamise kaudu. Selleks annab võrgustik nõu, kuidas Euroopa ainepunktide süsteemi paremini kasutada nii, et kõik ülikoolid saaksid sellest ühtemoodi aru ja et ülikoolide õppekavad oleksid võimalikult hästi omavahel võrreldavad.

Assotsiatsiooni liikmed on meditsiiniülikoolid ja arstiteaduskonnad Euroopa Liidu, sh ka Šveitsi ja Norra ülikoolidest. Peale Tartu ülikooli lisandumist kuuluvad assotsiatsiooni 22 riigi ülikoolid.

Jaga artiklit

Märksõnad

meditsiinivaldkond