Loodusfestivalil pakutakse mitmekülgset tegevust ja teadmisi.
FOTO: Karin Pai

Loodusfestival kutsub linnaloodusesse

Uudis

Tartu ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed koos Eesti loodus- ja keskkonnaasutustega korraldavad juuni alguses (7.–10. juuni) Tartu loodusfestivali.

Loodusfestival püüab innustada inimesi väärtustama linnaloodust ning märkama, kes on meie looduslikud naabrid. Kuigi esmapilgul ei pruugi linnas leiduvate liikide rohkus silma jääda, võib loodust siiski kohata väga üllatavates kohtades. Festivali üritused on ühtaegu nii meelelahutuslikud kui harivad, andes ka praktilisi oskusi, kuidas luua linnas enda ümber mõnusam ja loomulikum elukeskkond.

Festivali avapäeval, 7. juunil oodatakse huvilisi Tartu kesklinna parki, kus alates kella 14-st saab meisterdada rippaedasid ja lindude pesakaste, teha akrojoogat, uurida loomi kivi sees, nautida teadusteatrit, osaleda maastikumängul või panna proovile oma käteosavuse. Kohal on loodus- ja keskkonnaasjatundjad, kes jagavad teavet ning näpunäiteid, kuidas linnaloodust alal hoida ja rikastada. Kuulutatakse välja ka fotokonkursi «Metsik linn» võitjad.

8. juunil valgub festival üle linna. Raja pargis vaadeldakse linde, Sisevete saatkonnas Emajõe asukaid, Raadil toimuvad talgud ning Supilinnas tutvustatakse permakultuuripeenart. Õhtul toimuvad rattaretk linnamõisate parkidesse, looduslodja nahkhiireretk ning TajuRuum kutsub, klapid peas, linna peale uitama.

9. juunil loetakse Tartu loodusmaja pargis puu aastarõngaid, rajatakse vihmapeenar ning saab proovida joogatantsu. Tegevusi jätkub aga ka Supilinna ja Emajõe aeda. Kell 20.00 saadab loodusfestivalile tervituse Seto Folk, kutsudes botaanikaaeda esinema Walesi-Eesti duo SILD.

10. juuni on BioBlitzi päev, mille raames loendatakse Toomemäel päeva jooksul looma-, taime- ja seeneliike. Peale selle saab Aleksandri avatud aias ehitada välikööki, Spark Makerlabi abil lennutada taevasse ökoraketi ning teha jalgsiretke Tartu geoloogilisse minevikku.

Festivali filmiprogrammis on kuus eriilmelist loodusfilm, mis jutustavad inimese ja looduse seostest ning vastuoludest. Igale filmile järgneb asjatundja kommentaar.

Jaga artiklit

Märksõnad

loodusfestival