Doktorikraad kahest ülikoolist

Uudis

Jana Olak kaitses 25. oktoobril Turu ülikoolis doktoritööd teemal «Hammaste tervis eelkooliealistel ja kooliealistel lastel ning selle seos hirmuga hambaravi ees ning kaariese vältimise võimalused hambaravi kartvatel emadel». Doktoritöö juhendajad olid dotsent Sára Karjalainen Turu ülikoolist ja professor Mare Saag Tartu ülikoolist, oponent oli professor Heiki Murtomaa Helsingi ülikoolist.

Professor Mare Saag rääkis, et teaduskoostöö Turu ülikooliga on eri projektide kaudu kestnud juba alates 1995. aastast, kuid esimese doktoritöö kaitsmiseni jõuti alles käesoleval aastal. «Dotsent Sara Karjalainen oli pikki aastaid Turu ülikooli hambaarstiteaduse instituudi lastehambaravi õppetooli juhataja ja oli huvitatud koostööst Tartu ülikooliga, temast sai kaasjuhendaja meie lastestomatoloogia õppejõu doktoritööle,» ütles Saag.

Uurimus tehti nii Eestis kui ka Soomes. Peale uurimustöö omandas Jana Olak Turus laste hammaste ravi kogemuse üldanesteesias, et alustada kartlike patsientide puhul taolist hambaravi Tartu ülikooli stomatoloogia kliinikus.

Jaga artiklit