Suveülikool haarab kogu Eesti

Uudis

Tartu ülikool kutsub õpihuvilisi suveülikooli, kus saab ühendada puhkuse põneva koolitusega. Sel suvel on võimalik õppida enam kui 50 koolitusel, mis toimuvad Eestimaa erinevates paikades, näiteks Tartus, Tallinnas, Pärnus, Viljandis jm.

TÜ elukestva õppe keskuse turundusspetsialist Marko Ojakivi sõnul võivad suveülikooli kavast leida enda jaoks põneva koolituse erinevate huvidega inimesed. «Kursusi on amatöörastronoomiast, folkloorist, budismist, hinduismist ja islamist. Samuti tsiviilõigusest, nutiajastu oskustest, positiivsest psühholoogiast, eneseregulatsioonist ja teiste toetamisest, psüühikahäiretest jpm,» rääkis Ojakivi.

Suveülikoolis saab õppida oma häält targalt kasutama, maalima, telgedel kuduma, tennist mängima ja saada teada, kuidas kasutada toidulisandeid. Narva kolledži pakutavatel kursustel on võimalik eri teemasid õppida ka vene keeles.

Augusti alguses toimuval kursusel «Vanemlikud oskused nutiajastul» räägitakse sellest, mis on internetimaailmas toredat ja teisalt, miks peaks siiski vanemad laste nutiseadmete kasutamist piirama. «Räägime tervise ja laste arenguga seotud murekohtadest. Samuti sellest, kuidas saada aru, et internetikasutusega on liiale mindud ja millisel juhul saab juba rääkida sõltuvusest,» kirjeldas kursust õppejõud Kätlin Konstabel. 

Kursusel räägitakse ka sellest, millal peaks lastele digividinaid ostma ja mida tuleks selle juures silmas pidada. «IKT võimaluste levik ja populaarsus just laste ja noorte seas on andnud põhjust rääkida vahel nn digitaalsest lõhest,» ütles Konstabel. Lapsed ja vanemad ongi väga erinevad ja elavad justkui eri maailmades. 

«Osa vanemaid kipub arvama, et laps on nagunii temast internetiga seonduvas targem ja hoiab neist teemadest eemale. Samas on vanemad endiselt need, kes vastutavad laste heaolu eest,» sõnas õppejõud. Seega ongi oluline vanemaid toetada ja julgustada ka uues olukorras võtma endiselt vanemaroll. «Teinekord tuleb alustada kas või sellest, et nad julgeks lastega neil teemadel üldse rääkida,» lisas Konstabel.

Suveülikoolis osalejad saavad Tartu ülikooli täiendusõppes osalemist tõendava dokumendi. Sobiva õppeaine olemasolul kõrgkoolis on võimalik täiendusõppes kogutud ainepunkte kasutada tasemeõppe õppekavade täitmisel. 

Jaga artiklit

Märksõnad

suveülikool