Metsaülikool keskendub IT-le

Uudis

Augustikuu lõpus Käärikul toimuv metsaülikool võtab tähelepanu keskmesse infotehnoloogiahariduse Eestis, riigi küberjulgeoleku ning IT mõju meie koolisüsteemile, igapäevasele toidulauale jm.

Metsaülikooli juhataja Triin Käpp ütles, et kuna praegu sünnivad lapsed kiires tempos kihutavasse infoühiskonda, tuleb meil aina enam mõtestada, kuidas mõjutavad lai infoväli ja aina lisanduvad tehnoloogilised võimalused inimest.

«Oluline on teadvustada erinevaid võimalusi ja ohte, mida infotehnoloogia pidev imbumine meie igapäevellu kaasa toob – elame info-Eestis,» selgitas Käpp.

12. korda toimuv metsaülikool toob kokku oma ala asjatundjad, üliõpilased, teadlased, lektorid ning kodanikuühiskonna tegusad kaasamõtlejad. Tänavuse metsaülikooli kava pani kokku Tartu ülikooli psühhofüsioloogia professor Jaanus Harro.

Avaloengu peab majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler ja e-residentsuse programmi eestvedaja Taavi Kotka. Lektoritena jagavad oma mõtteid teiste seas visionäär Sten Tamkivi, TÜ bioinformaatika professor, akadeemik Jaak Vilo, küberkaitse spetsialist Heli Tiirmaa-Klaar, ZeroTurnaroundi asutaja Jevgeni Kabanov, noor IT-teadlane ja matemaatika populariseerija Kristjan Korjus, riigikohtunik Nele Parrest jpt.

Lisaks päevastele loengutele ja aruteludele saavad metsatudengid jagada mõtteid hommikustes mõttekodades ning tulla välja uudsete ideede ja lahendustega avatud ruumis. Õhtud pakuvad lisaks jätkuvatele auteludele seltsielu, Kekkose sauna ja Kääriku järve. Metsaülikooli lõpeb pidulikult tavapärase metsaballiga.

Metsaülikool toimub tänavu 24.–28. augustil Käärikul. Kava ja registreerimine on avatud metsaülikooli kodulehel www.metsaylikool.ee.

Jaga artiklit

Märksõnad

metsaülikool