Saadud auhinna annavad võitjad instituudile kasutamiseks.
FOTO: Karin Kustavus

Ideekonkursi võitis idee «E-riik, e-tšekid»

Uudis

Tartu ülikool korraldas ideekonkursi «Võime muuta maailma», mille võitjaks valis žürii idee «E-riik, e-tšekid». Rahvahääletuse võitis Mihkel Külaots ideega «Personaalne ennetav meditsiin massidesse».

Idee «E-riik, e-tšekid» autorid Kertu Liis Krigul, Nils Joonas Kristian Saar, Stefi Guitor ja Liis Mägi ütlesid, et kuna nad on bioloogia ja ökoloogia üliõpilased, siis tundsid nad, et maailma muutev idee võiks olla seotud millegi loodust säästvaga.

«Hakkasime mõtlema, et poest saadakse kogu aeg tšekke ja rahakott on neid täis. Loengus küsisime ruumitäie inimeste käest tšekke ja kahe laua peale tekkis neist suur kuhi,» kirjeldas Kertu Liis Krigul. Nii tekkiski noortel mõte, et seesuguse olukorra saaks e-lahendada.

«Uuemates nutitelefonides on olemas NFC (near field communications), mis tähendab, et telefoni sees on kiip, mis on sarnane näiteks linnaliinibusside piletisüsteemiga, kus kaardi saab registreerida tuvastusmasinas,» kirjeldas Nils Joonas Kristian Saar. Nii saaks igaüks poes asetada oma mobiili vastava seadme juurde ning tšekki saaks vaadata mobiiltelefonist. Täpsem lahendus selgub aga koostöös Ideelaboriga.

Auhinnaks saadud GoPro kaamera plaanivad noored anda sügisel tulevasse molekulaar- ja rakubioloogia ning ökoloogia ja maateaduste instituutide tudengiruumi, et kõik huvilised saaksid seda laenutada.

Jaga artiklit

Märksõnad

ideekonkurss