Uued tudengiesindajad Tartu ülikooli senatis

Uudis

Mai lõpus valis üliõpilaskonna volikogu välja uued tudengiesindajad, kes järgneva aasta jooksul osalevad ülikooli kõrgeima akadeemilise otsustuskogu, Tartu ülikooli senati töös.

Kuni järgmise kevadeni esindavad humanitaarteaduste ja kunstide valdkonda religiooniuuringute doktorant Indrek Peedu, loodus- ja täppisteaduste valdkonda bioloogia bakalaureusetudeng Nils Joonas Kristian Saar ja meditsiiniteaduste valdkonda arstiteaduse magistrant Liis Puis. Sotsiaalteaduste valdkonnast valiti kaks esindajat: kommunikatsioonijuhtimise magistrant Martin Noorkõiv ja majandusteaduse magistrant Reelika Alunurm.

Aprillis üliõpilaskonna juhatuse esimeheks valitud Alunurm tõdes, et selles ametis on vaja kursis olla kogu ülikooli puudutavate teemadega ja olla võimeline neis kaasa rääkima. Senati liikmena on üliõpilaste volikogu ja esindajate tööd palju kergem juhtida ja suunata.

«Kahtlemata on selles töös olulised struktuurimuutustest tingitud väljakutsed – juhtimisküsimused on niivõrd suures asutuses nagu ülikool alati päevakorral ning siin on oluline kaasa aidata ühtsetele arusaamadele ja ülikooli kui terviku toimimisele,» rääkis Alunurm.

Senati otsustada on kõige olulisemad ülikooli akadeemilist elu puudutavad küsimused, näiteks õppekavade muutmine ning erinevate alusdokumentide vastuvõtmine. 22-liikmelises senatis on kokku viis tudengiesindajat. Üliõpilased on esindatud kõigis neljas valdkonnas ning kolmes õppeastmes.

Jaga artiklit