Konverentsil räägitakse ka virtuaalreaalsusest.
FOTO: CreativeCommons

Tartu ülikool korraldab rekordsuurusega ettevõtluskonverentsi

Uudis

Tartu ülikool kuulutas mai lõpus välja ettevõtluskonverentsi «sTARTUp Day», mis toimub 9. detsembril Eesti rahva muuseumi uues hoones. Kohale oodatakse tuhatkond huvilist.

«sTARTUp Day» teema on «How to earn if there is nothing to burn» («Kuidas teenida, kui pole midagi põletada») ehk fookuses on jätkusuutlikud ärimudelid. «Räägime sellest, millised ärimudelid töötavad eri valdkondades praegu ja tulevikus ning millised mitte. Näeme, et ettevõtetel on probleeme jätkusuutlike ärimudelite loomisel,» rääkis TÜ ettevõtluse- ja innovatsioonikeskuse juht Andres Kuusik.

Konverentsil on palju töötubasid ja arutelusessioone väga erinevatest valdkondadest, alustades biotehnoloogia ja virtuaalreaalsuse ning lõpetades loomemajanduse ja finantstehnoloogiatega.

Tavapärastele ettevõtetele esitatakse väljakutse, kas nad saavad jätkata vanamoodi või tuleb neil oma ärimudeleid muuta. «Nendega tulevad arutluse alla majaväline tootearendus, e-kanalite kasutuselevõtt, nutikad lahendused tööstuses, tootest teenuseks, kosmosetehnoloogiate rakendamine jne,» sõnas Kuusik. Nii on näiteks Tallinna Kaubamaja Grupp hakanud oma toodete müüki e-turustama ehk tooteid saab osta ka veebikaubamajast.

Konverentsil esinevad teiste seas biotehnoloogia ettevõtte Salinator looja Eskil Söderlind, SprayPrinteri tegevjuht Richard Murutar, Quente kaaslooja Thomas Lans, peaminister Taavi Rõivas, Tartu linnapea Urmas Klaas jaTartu ülikooli rektor Volli Kalm. Päeva juhib Comedy Estonia tegevjuht Louis Zezeran.

Praegu käib korraldusmeeskonnal tihe ettevalmistustöö. «31. mail kuulutasime konverentsi välja ja korraldasime koos SprayPrinteriga happening’i EAS-i korraldataval Latitude59-l, kus kõik osalejad said võimaluse spray-printeriga värvida ja üleskutse tulla detsembris «sTARTUp Day’le»,» ütles «sTARTUp Day» projektijuht Lauri Sokk.

Konverentsile oodatakse tudengeid, teadlasi, erinevate valdkondade traditisioonilisi ja start-up ettevõtjaid, investoreid, ettevõtlusõpetajaid, õpilasfirmasid ja teisi huvilisi. Loe lähemalt: www.startupday.ee.

 

Jaga artiklit