Teadustööde konkurss ootab osalejaid

Uudis

Eesti teadusagentuuri ning haridus- ja teadusministeeriumi 2013. aasta üliõpilaste teadustööde riiklik konkurss ootab osalema kõiki viimasel kahel aastal Eestis või välismaal õppinud Eesti kodanikke ja ka Eestis sel ajal õppinud välismaalasi, samuti üliõpilaskollektiive.

Preemiaid määratakse neljas valdkondlikus (bio- ja keskkonnateadused, ühiskonnateadused ja kultuur, terviseuuringud, loodusteadused ja tehnika) ning kolmes tasemekategoorias. Lisaks antakse välja kaks valdkondade- ja tasemekategooriateülest peaauhinda 3600 euro väärtuses. Kokku on konkursi preemiafond 61 980 eurot.

Konkursile esitatud tööde arv on aasta-aastalt kasvanud ning paranenud on ka tööde tase. Mullu esitati konkursile näiteks 448 üliõpilaste teadustööd. Mitmed auhinnatud lõputööd on pälvinud rahvusvahelise tunnustuse ja publikatsioonid jõudnud valdkondlikesse tippajakirjadesse. Konkursil osalejate seas on ka paljude tippülikoolide tudengeid.

Sel aastal on riiklikule konkursile oma teadustöid võimalik esitada kuni 15. oktoobrini. Täpsema info konkursi tingimuste kohta leiab Eesti teadusagentuuri kodulehelt www.etag.ee.

Jaga artiklit