Uus kolledž sai direktori

Uudis

1. jaanuaril avatava TÜ maailma keelte ja kultuuride kolledži direktoriks valiti eesti keele dotsent Kersti Lepajõe.

Lepajõed julgustas loodava kolledži direktori kohale kandideerima tema töökogemus nii õppejõu kui ka kõrgharidusametnikuna. «Kandideerimisel oli motivaator kindlasti ka huvitav võimalus olla uue struktuuriüksuse loomise juures ja kujundada selle arengut, arvestades ülikooli häid akadeemilisi traditsioone ja praegusi arengusuundi,» sõnas tulevane direktor.

Uude kolledžisse koonduvad nii võõrkeelte õpe bakalaureusetasemel kui ka tõlkemagistriprogramm, lisaks pakub see ka üleülikoolilist võõrkeeleõpet kõigi erialade üliõpilastele. Kokku on kolledžis võimalik õppida 25 keelt, testida keeleoskust ning arendada suulist ja kirjalikku väljendusoskust.

«Kolledžist kujuneb lähiaastail võõrkeelte õppe ja uurimise keskus, mis tegeleb eriala kõigi tahkudega, aga ühtlasi on näoga ühiskonna poole, pakkudes nii võõrkeeleõppe ja testimise kui ka tõlketeenuseid kõigile huvilistele,» lisas Lepajõe.

Nõukogu hindas Lepajõe puhul selget finantsstrateegiat ja juhtimiskogemust. Kersti Lepajõe kasuks rääkis tema rahvusvaheline töökogemus ja oskus näha kolledži ees seisvaid väljakutseid laiemas ühiskondlikus ning rahvusvahelises kontekstis. Lepajõe valiti direktori ametikohale viieks aastaks.

Jaga artiklit

Märksõnad

keeltekolledž