Kammerkoor tõi koju viienda koha

Uudis

Tartu ülikooli kammerkoor ja dirigent Triin Koch osalesid Iiri saarel toimunud Põhja-Iirimaa Derry linna rahvusvahelisel koorifestivalil.

Kammerkoori presidendi Ken Irdi sõnul oli võistlus kooride vahel tihe ning esimene koht sai 90 punkti. TÜ kammerkoor kogus 85,52 punkti. «Tase oli tõesti väga hea, mistõttu saime kindlasti sellelt festivalilt ka suurepärase kogemuse ja õppisime palju.»

Rahvusvahelisele koorikonkursile sõideti pärast ligi kümneaastast vaheaega. «Festivaliks hakkasime valmistuma juba selle aasta alguses, kuid põhiline töö jäi viimase paari kuu sisse,» ütles Ird. Tema sõnul polnud laulud kerged ning koor soovis väga jõuda tulemuseni, kus loo sisu jõuab kindlasti publikuni.

Kammerkoori president ütles, et pikka aega ei ole rahvusvahelistele festivalidele jõutud seepärast, et kooril on olnud väga palju tegemisi ning rohkelt on osaletud Eestis toimuvatel festivalidel.

Tänavu teist korda toimunud koorifestival on saanud kiiresti üheks olulisemaks koorifestivaliks Iiri ja Suurbritannia saartel. Festivalil osales kokku paar tuhat koorilauljat kogu Euroopast. Eesti koorikultuuri saadikutena oli TÜ kammerkooril konkursi kavas oluline koht Eesti heliloojate, eelkõige Arvo Pärdi ja Veljo Tormise koorimuusikal.

Jaga artiklit

Märksõnad

kammerkoor