Mere Puiestee ja laulukaare vahele jääval teerajal saab uudistada laulupidude ajaloo näitust, kus on välja toodud ka see foto.
FOTO: erakogu

Tartu ülikool laulupeol

Uudis

Sel nädalavahetusel toimuval laulupeol esindavad Tartu ülikooli lisaks kooridele ka filosoofiateaduskond ja Viljandi kultuuriakadeemia.

Viljandi kultuuriakadeemia on Tartu ülikooli telgis üles seadnud Vändra rahvariiete näituse, mis valmis Inna Raua magistritööna. Telgis võib näha kahte rõivakomplekti ning fotonäitust rohkematest rahvariietest. Lisaks valmistavad rahvusliku metallitöö eriala I kursuse tudengid Indrek Ikkonen ja Anna-Maria Kaseoja kohapeal rahvuslikke ehteid valmistama ning kõlavad ka rahvamuusikute palad.

Filosoofiateaduskonna eesti ja üldkeeleteaduse instituut viib läbi viktoriini, kus tuleb ära arvata murdesõnade tähendused. Nuputada saab ka Art Leete Põhjamaade mõistatuste kallal. Ülikooli töötajad jagavad laulupeol infot eesti ja inglise keeles.

Lisaks ülikooli telgile saab Mere Puiestee ja laulukaare vahele jääval teerajal uudistada laulupidude ajaloo näitust, mille on koostanud Kadi Kähär-Peterson ja Karoliina Kalda koostöös TÜ turundus-ja kommunikatsiooniosakonnaga. Näitus annab ülevaate 25 laulupeo ajaloost läbi piltide, tsitaatide ja huvitavate faktide.

TÜ eesmärk üldlaulupeol «Aja puudutus, puudutuse aeg» on eesti keele ja kultuuri säilimise edendajana tõmmata tähelepanu Eestit ja meie rahvast uurivatele teadustele, mida ülikoolis õppida saab.

Jaga artiklit