TÜ muuseumi direktor Mariann Raisma.
FOTO: Andres Tennus

Muuseumi direktorina jätkab Mariann Raisma

Uudis

Tartu ülikooli senat valis 20. juunil järgmiseks viieks aastaks Tartu ülikooli muuseumi direktori ametikohale tagasi Mariann Raisma.

«Viimased neli aastat on muuseumi arengus olnud muutusterohked: avasime tähetorni, ülikooli varakambri ja Hullu Teadlase kabineti, pöörasime rohkem tähelepanu haridustegevusele ja hariduslikele üritustele, tehtud said mitmed restaureerimisprojektid ja ka muuseumisisene struktuurimuutus,» rääkis Raisma. Ta lisas, et mitmed olulised muudatused seisavad aga veel ees.

Senati liikme, kultuuriteaduste ja kunstide instituudi juhataja Art Leete sõnul on Mariann Raisma suutnud muuseumi muuta atraktiivseks ülikooli teadusloo tutvustamise keskuseks. Samuti oli tema tulevikuvisioon veenev, sisaldades tasakaalustatult nii julgeid unistusi kui ka realistlikke kaalutlusi.

Muuseumi peamiste tegevussuundadena tõi ametisse tagasi valitud Raisma välja uute ekspositsioonide, aktiivse näitustegevuse, kõrgetasemeliste haridusprogrammide loomise, tihedama koostöö ülikooliga ja Toomemäe ajaloolise keskkonna arendamise.

Raisma avaldas senatile peetud kõnes soovi, et Tartu ülikooli muuseum oleks koht, kus avastada maailma ning saada inspireeritud nii teadusloost kui ka maailma muutnud ideedest.

Tartu ülikooli muuseumi direktori valib ametisse ülikooli senat avalikul konkursil rektori määratud korras viieks aastaks.

Jaga artiklit