Veronika Kalmus valiti Euroopa Akadeemia liikmeks

Uudis

Ühiskonnateaduste instituudi sotsioloogia professor Veronika Kalmus valiti Euroopa tippteadlasi ühendava Academia Europaea liikmeks. 

Kalmus ütles, et tema jaoks tuli liikmeks valimine suure üllatusena. Ta märkis, et filmi-, meedia- ja visuaaliuuringute valdkonnas kuuluvad akadeemiasse tema suurimad eeskujud ja valdkonna gurud: Göran Bolin, Nick Couldry, Uwe Hasebrink, Andreas Hepp, Sonia Livingstone jt.

«See on mulle väga suur au ning kindlasti suurendab meie vastne esindatus ka instituudi rahvusvahelist nähtavust,» sõnas ta.

Academia Europaea liikmete peamine kohustus on pidada aktiivset dialoogi poliitikakujundajate ja avalikkusega, et aidata laiemalt väärtustada Euroopa teadust. Akadeemia liikmed osalevad sageli ekspertidena nõuandvates kogudes ning väga oluline tegevussuund on ka valdkondadeülese ja rahvusvahelise teadustöö edendamine.  

Akadeemia liikmeks valitakse akadeemilise silmapaistvuse eest oma valdkonnas. Uusi liikmekandidaate saavad esitada kaks akadeemia liiget ühiselt. Kandidaatide hulgast teeb valiku erialakomitee, võttes arvesse eelkõige kandidaadi isiklikku panust teadusesse. Valiku kinnitab akadeemia nõukogu.

Eestis on Academia Europaea liikmeid kõigi valdkondade peale kokku ainult 15. Osa neist on ka Eesti Teaduste Akadeemia liikmed.

Academia Europaea on valitsusväline organisatsioon, mis tegutseb rahvusvahelise teadusakadeemiana. Euroopa Akadeemia idee esitati 1985. aastal Pariisis Euroopa teadusministrite kohtumisel ja akadeemia asutamiskoosolek toimus 1988. aasta septembris Ühendkuningriigis Cambridge'is.

Jaga artiklit