Tehnikahuvilised kogunevad Robotexile

Uudis

Iga-aastane suurim robootikafestival Robotex toob novembri lõpus kokku tuhanded robootika-, teaduse- ja tehnikahuvilised.

Õpilased, üliõpilased, insenerid ja ettevõtjad saavad kuulata robootikaspetsialistide ettekandeid ja tehnoloogiauudiseid, ehitada roboteid ning osaleda nendega võistlustel. Korraldatakse hulk põnevaid töötube.

Tartu Ülikooli esindavad festivalialal arvutiteaduse instituut, tehnoloogiainstituut ja Teadusbuss. Huvilised võivad muu hulgas tutvuda maagilise peegli, kõneroboti, masinnägemise ja virtuaalreaalsuse võimalustega ning DNA-ga. Töötubades lastakse proovida üliõpilaste loodud arvutimänge ja katsetada oma oskusi lasertakistusrajal.

Kolmepäevasel festivalil toimuvad ka rahvusvahelised robotivõistlused, millel saavad osaleda kõik, olenemata vanusest või tehnilisest tasemest.

Algajad võistlevad robotimudelite esitlemises, joonejärgimises ja sumorobotite jõukatsumises. Kesktaseme võistlejad panevad end proovile keerulisemates ülesannetes, kus tuleb arvestada ka takistuste või labürindiga. Rallikrossilaadsel võistlusel võrreldakse robotite kiirust ja osavust.

Edasijõudnud ehitavad nutikaid majajuhte, programmeerivad oma roboteid loomi otsima, püüavad robotit mõtte jõul kontrollida ning võistlevad droonide takistuslennus või korvpallis.

Lisaks saab osaleda ettevõtlusvõistlusel ja tüdrukute tuletõrjevõistlusel.

Robotex on 2001. aastal moodustatud rahvusvaheline võrgustik, mis on keskendunud robootikaõppe edendamisele. Võrgustik tegeleb eelkõige robootika­­hariduse, sealhulgas droonide ja tehisintellektiga ning korraldab idufirmade asutajate ja juhtide koolitusi.

Robotexi festival toimub 29. novembrist 1. detsemb­rini Tallinnas Saku suurhallis. Võistlejad saavad registreeruda veebilehel robotex.international 15. novembrini, piletid on müügil Piletilevis ja kohapeal.

Võistluse korraldavad Tartu Ülikool, Starship Technologies ja Tallinna Tehnikaülikool.

Jaga artiklit