Novembris algavad kaplanitunnid

Uudis

Alates novembrist ootab Tõnu Lehtsaar ülikooli töötajaid iga kuu kolmandal esmaspäeval toimuvasse kaplanitundi «Midagi hingele».

Lehtsaar on alates 2017. aastast töötanud personaliosakonnas ülikooli töötajate nõustaja-kaplanina. Senine töö on näidanud, et ülikoolirahvas vajaks ka laiemaid vestlusringe.

«Üsna palju on pingeid, rahutust, kiirustamist ja ebakindlust. Seepärast tuli mul mõte rääkida inimestele midagi toetavat ja positiivset, mis tooks nad argimuredest välja,» ütles Lehtsaar.

Igas kaplanitunnis käsitletakse üht teemat. Näiteks 18. novembril toimuvas esimeses tunnis «Usalduse anatoomia» selgitab Lehtsaar, mis on usaldus, millistele tingimustele vastab usalduslik suhe, mis võib usalduse hävitada ja kuidas seda taastada.

Järgmine, 16. detsembri kaplanitund on aga pühendatud rahutundele. Lehtsaar rõhutab, et tegu pole ainult kitsas mõttes emotsiooniga, vaid sellel on palju laiem tähendus.

«Mul on veel palju ideid, aga kindlasti küsin ka inimestelt, mida nemad sooviksid kuulda. Iga kaplanitunni esimene pool tundi räägin valitud teemal ja ülejäänud aja saan vastata küsimustele või osaleda sügavamas arutelus,» sõnas Lehtsaar.

Kaplan loodab, et iga inimene saab nendel kohtumistel huvitavaid ja kasulikke teadmisi, mis pakuvad midagi hingele.

Selle aasta kaplanitunnid on ülikooli peahoones senati saalis 18. novembril ja 16. detsembril lõunapausi ajal kella 12.15–13.00.

Jaga artiklit