Liikumislabori projekti vastu on huvi tundnud ka teised riigid.
FOTO: Andres Tennus

Liikumislabori algatus pälvis üleeuroopalise tunnustuse

Uudis

TÜ sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi liikumislabori algatus «Liikuma kutsuv kool» võitis üleeuroopalisel auhinnakonkursil «#BeActive» esikoha.

«Liikuma kutsuv kool» kandideeris Euroopa Komisjoni konkursil auhinnale «#BeActive Education», millega tunnustatakse haridusvaldkonna spordiettevõtmisi. Selle eesmärk on tõsta esile projekte, kus kooli või lasteaia kehalise kasvatuse ja liikumisõpetuse tundide kõrval on ellu viidud ka muid programme, mille eesmärk on innustada noori liikuma.

Liikumislabori eestvedaja Merike Kulli sõnul oli selline tähelepanu Eesti koolide tegevusele väga tore üllatus.

«On rõõmustav, et paljudes koolides muutub liikumine üha loomulikumaks koolipäeva osaks, ja hea meel on ka selle üle, et meie koolides toimuvaid muutusi märgatakse ja tunnustatakse lausa väljaspool Eestit,» ütles Kull.

Liikumislabori projekti vastu on huvi tundnud ka teised Euroopa riigid. Juba on kogemuste jagamiseks ja uute lahenduste otsimiseks alustatud koostööd näiteks Soome, Norra, Leedu, Islandi, Taani ja Ühendkuningriigiga.

Tulevast aastast alates soovivad «Liikuma kutsuva kooli» eestvedajad koos koolidega pühendada tähelepanu ka õpetajate liikumisrõõmule, samuti leida koos vanemate klasside õpilastega lahendusi, mis kõnetaksid ka neid.

Euroopa Komisjoni auhinnakonkursiga «#BeActive» tunnustatakse kohaliku tasandi spordi eestvedajaid ning silmapaistvaid kooli- ja töökohaspordi ettevõtmisi.

Eesti on konkursi «#BeActive» parimate seas viie aasta jooksul juba neljandat korda. 2015. aastal pälvis oma kategoorias teise koha heategevuslik «Laste teatejooks», 2016. aastal nimetati parimaks töökohaspordi projektiks Eesti Energia siseterviserada ja 2018. aastal jõudis töökohaspordi kategoorias Euroopa kolme parima hulka Rimi Eesti.

Jaga artiklit