Uus ja vana Tartu tudengipäevadel

Uudis

16. septembril algav tudengipäevade sügisfestival on traditsiooniliselt pühendatud Tartu tudengkonna uusimatele liikmetele – rebastele.

Festivali avapauk antakse juba esmaspäevasel pannkoogihommikul, mil saab tasuta nautida ka muud head-paremat. Õhtul kohtuvad kõik mälumängurid ja teised teadmisjanulised Püssirohukeldris «Mälukal».

Uutele tudengitele on pühendatud neljapäevane päev. Siis toimuvad rebasteerimine, mille käigus kujundatakse esmakursuslastest täisväärtuslikud üliõpilased, ja sellele järgnev «Värske liha pidu».

Tudengipäevade meediajuhi Karolina Kadaku sõnul on sügisfestivalil vanade lemmikute kõrval ka uusi üritusi.

«Uutest üllatustest peamine on adrenaliinirikas «K-24» Tartu Üliõpilasmajas, kus peetakse lahingut põgenike ja kurikaelte vahel, lahendatakse nutikust nõudvaid ülesandeid ning seigeldakse põnevates kambrites,» rääkis Kadak.

Uues kuues on tagasi ka paljud vanad lemmikud. Loomeüritus «Sahtlist välja» pakub võimalust inspireerivas ja julgustavas õhkkonnas esitada oma loomingut, olgu selleks luuletus, laul, proosa või midagi muud. Üle mitme aasta on kavas taas «Metsapeatus», mis viib huvilised otse metsakohina ja linnulaulu keskele mõnusalt aega veetma.

«Ka kõigi lemmik pubiralli on seekord metsateemaline – osalejad võivad kostüümi valimisel ideid otsida taimedest, loomadest ja muudest kooslustest, keda Eesti metsades leida võib,» ütles Kadak.

Lisaks saab Maaülikooli «Põllumehe simulaatoriga» jälle proovile panna oma talumeheoskused. Festivali eelviimasel päeval annab tudengiseiklus võimaluse õppida Tartut tundma orienteerudes ja eri punktides põnevaid ülesandeid lahendades.

Tudengipäevade sügisfestival pakub elamusi ka ülejäänud linnarahvale. Tihedast kavast leiab igaüks endale sobiva ürituse. Vaata kogu kava: studentdays.ee.

Jaga artiklit