FOTO: Andres Tennus

Rektori karika golfiturniir oli kõigi aegade menukaim

Uudis

25. augustil peeti Otepää golfikeskuses üheksas Tartu Ülikooli rektori karika turniir, millel osales rahvusülikooli juubeliaastale kohaselt sada mängijat.

Koos rektor Toomas Asseriga astusid võistlustulle paljud tuntud ühiskonnategelased ja TÜ silmapaistvad vilistlased. Aukülalisena viibis kohal endine korvpallur, spordiarst-traumatoloog Toomas Tein, kes on üks rektori karika golfiturniiri idee autoritest.

Tugevaimas võistlusklassis (HCP 0–18) võitsid turniiri ettevõtjad Peeter Kessa ja Eva Peedimaa. Teises võistlusklassis (HCP 18,1–36) võidutsesid majandusteaduskonna külalislektor Meelis Milder ja näitlejanna Gerli Rosenfeld-Aavik. Ühisklassi (HCP 36,1–54) parimaks tunnistati Tartu linnakantselei õigusteenistuse juhataja Anneli Apuhtin. Kõik võitjad viisid koju Tartu Ülikooli rändkarika ning said peale selle auhinnaks ka Nordica ja Golfikaubad.ee kinkekaardid.

Pikima avalöögi tegid ettevõtja Rünno Vahlberg ning vilistlased Jaak Vahi ja Triin Anette Kaasik. Tartu Ülikooli osavaimaks valdkonnaks tunnistati ka sel korral sotsiaalteaduste valdkond.

Palli ühe löögiga auku saamise eest oli Silberauto välja pannud eriauhinna – sõiduauto Mercedes-Benz A200 uue sedaankerega mudeli kaheaastase kasutusõiguse. Samal rajal peetud erivõistlusel «Lähim lipule» olid täpseimad ettevõtja Urmas Sokk ja naistearst Varje Haavel, ent palli ühe löögiga auku saamisest jäi sel korral pool meetrit puudu.

Rektori karika golfiturniiri traditsioon sai alguse 2011. aasta augustis ning esialgu oli turniir mõeldud üksnes TÜ üliõpilastele, töötajatele ja vilistlastele. Alates 2014. aastast on võistlus avatud – osalema on oodatud kõik, kes tunnevad huvi Tartu Ülikooli ja golfi vastu. Turniiri eesmärk on luua uusi tutvusi ja suurendada spordi kaudu ülikooli kogukonnatunnet.

Jaga artiklit