FOTO: Blueray

Virtuaalreaalsuse sooduspiletid üliõpilastele

Uudis

Septembris saavad Tartu Ülikooli üliõpilased imetleda sajanditagust Tartut TÜ idufirma Blueray virtuaalreaalsuse rakenduse abil soodushinnaga.

Virtuaalreaalsuse seadmete laenutuspunkt asub Kaarsilla juures ja Tartu kesklinna saab uudistada neljast vaatluspunktist, mis asuvad mõlemal pool Emajõge. Vaataja satub aastasse 1913 ning leiab end Kivisillalt, Raatuse tänava algusest, Emajõe äärest ja puuturult.

Pooletunnise rännaku käigus näeb Tartu kunagisi esindushotelle Bellevue ja Jakor, Eesti esimest paikkino Illusion ning teisi Kivisilla lähedusse jäänud ehitisi. Selgitusi jagab audiogiid. Ajaloolise Tartuga on võimalik tutvuda eesti, vene, saksa, inglise, soome ja läti keeles.

Blueray uudse rakenduse abil tutvustatakse Tartu endiseid hooneid ja muid ehitisi samades paikades, kus need kunagi asusid. Külastaja kogeb linnaruumis toimunud muutusi eri vaatepunktide vahel liikudes ning saadud kogemust vahetult praeguse keskkonnaga võrreldes. Sellist lahendust pole Eestis ega lähiriikides varem kasutatud.

Täispilet maksab 8 eurot, alates 10 inimesest on soodushind 7 eurot inimese kohta. Septembrikuus on kõigile Tartu Ülikooli üliõpilastele erihind 6 eurot. Vaata lähemalt: www.blueray.ee/virtuaalreaalsus.

Jaga artiklit