FOTO: Andres Tennus

Rektor tunnustas «Matemaatika õhtuõpik» autoreid

Uudis

16. detsembril tunnustas rektor Volli Kalm TÜ kunstimuuseumis raamatu «Matemaatika õhtuõpik» autoreid initsiatiivi eest uuendusmeelse raamatu kirjutamisel ja seeläbi noortes reaalainete vastu huvi tekitamise eest.

Kohtumisel andis rektor noortele autoritele üle ülikooli tänukirja ja stipendiumi ning avaldas lootust, et matemaatikute algatus leiab rohket järgimist. Rektori sõnul on «Matemaatika õhtuõpiku» loomine eeskujuks tõstmist vääriv üliõpilasalgatus. «Ei ole just tavaline, et üliõpilased kirjutavad omal vabal tahtel õpiku sageli raskeks ja elukaugeks peetava aine jaoks,» ütles Kalm.

TÜ matemaatika doktorant Kristjan Korjus, matemaatika doktorant Prantsusmaal Lyonis Juhan Aru ja kunstnik Elis Saar seletasid raamatut tutvustades, et iseseisvaks lugemiseks mõeldud õhtuõpiku idee on selgitada, kust pärinevad gümnaasiumiastme matemaatika õppekavas esinevad mõisted ja meetodid ning kuidas neist mõelda. Raamatusse lisasid nad ka seiku ajaloost ja argielust, et tuua matemaatika õppimisse rohkem rõõmu ja elulisust ning näidata, kuidas «kuiv» matemaatika võiks moodustada üsna kasuliku ning huvitava osa igaühe elust.

Jaga artiklit

Märksõnad

õpik