IN MEMORIAM

In memoriam

Väino Puura (6.08.1935 – 14.01.2018)

Väino oli Geoloog suure algustähega, jõudes tegeleda nii mitmete geoloogia eriala suundadega, et neist saaks kokku panna ühe põhjaliku õppekava või raamatu kokkuvõtva pealkirjaga «Geoloogia». Eriliseks tegi Väino see, et neid laialdasi teadmisi oli ta alati valmis lahkelt teistega jagama, olles mentoriks ja juhendajaks paljudele Eestis ning maailmas praegugi aktiivselt tegutsevatele geoloogidele. 

Ei saa ka kuidagi mööda vaadata tema patriotismist, arendamaks ja populariseerimaks Eesti geoloogiat. Ta oli väga aktiivne tegutsemaks selle nimel, et Eesti geoloogial läheks hästi. Samuti pööras ta ausalt tähelepanu kohtadele, mis vajaksid parendamist või täiendamist, hoides samas alati rahulikku ja kaalutlevat meelt.

Väino jääb meile alatiseks meelde oma rahuliku ja meeletult positiivse ellusuhtumisega. Ta suutis säilitada rõõmsat meelt ka rasketel hetkedel, olgu selleks võitlused karudega Siberi välitöödel, Maroko ekspeditsiooni pikad matkad eeslitel või pingelised päevad kuumas Jordaania kivikõrbes.

Puhka rahus, Väino.

Eesti Geoloogiaühingu liikmed

Jaga artiklit