Andres Liinat
FOTO: Andres Tennus

Kantsler Andres Liinat lahkub ametist

Uudis

Kantsler Andres Liinat teatas eelmisel kuul, et täna on tema viimane tööpäev. Kantsleri kohuseid täidab ajutiselt arendusprorektor Erik Puura.

Liinat põhjendas oma lahkumist sooviga aeg maha võtta, et uuesti energiat koguda ning leida uusi väljakutseid. Ta on tänulik rikkalike kogemuste eest, mida töö ülikoolis andis, aga ka paljude innustavate kolleegide eest, keda ta ülikoolis tundma õppis.

Liinat kirjutas oma pöördumises ülikooliperele, et juhid saavad olla ühes ametis tõhusad kaks kuni seitse aastat. «Pidin liiga sageli enesele tunnistama, et kirg ja õhin on langustrendis, eneseanalüüs annab negatiivseid märke ning rahulolu igapäevatööga langeb. Seega ei saanud ma jätta sellele reageerimata,» kirjutas kantsler.

Kantsleri sõnul andis töö ülikoolis talle rikkalikult kogemusi ja lihvis juhtimispädevusi. «Loodan, et sain anda ka oma panuse regiooni parima ülikooli arengusse. Rõõmustan, kui kenasti on ülikoolis juurdumas tulemusjuhtimine ning kuidas suudame teha samade ressurssidega rohkem ja kvaliteetsemat tööd,» kirjutas Liinat.

Ülikooli rektor Volli Kalm tänas kantslerit pühendunud töö eest tugiüksuste juhtimisel ning mitmete oluliste muudatuste juurutamisel ülikoolis. «Andres Liinat on suure osa ülikooli tugitegevuste juhina andnud olulise panuse nende sujuvamaks ja tõhusamaks muutmisel,» sõnas Kalm.

Uue kantsleri leidmiseks avaliku konkursi väljakuulutamisega oodatakse kuni rektori valimiste tulemuste selgumiseni 30. märtsil 2017.

Jaga artiklit