Teadlasi oodatakse ettevõtlusprojekte sõlmima

Uudis

Ülikooli teadlased, kel on käsil mõni põnev teadustöö, mida oleks võimalik praktikasse rakendada või kes otsivad pooleliolevale uurimusele lisaressursse või ettevõtluspartnerit, on oodatud ühendust võtma ettevõtlussuhete koordinaatori Vahur Valdnaga.

Valdna sõnul on Tartu ülikooli teadlased viimasel kolmel aastal ettevõtetega koos ellu viinud 164 rakendusliku suunitlusega projekti, millele on leitud finantseering ning millest on olnud otsene kasu nii uurimisrühmadele kui ka Eesti ja välisettevõtetele.

Ülikoolile ja ettevõtetele pakutakse praegu koostööprojektide elluviimiseks finantseerimist ettevõtluse arendamise sihtasutuse innovatsiooniosakute meetmest. Innovatsiooniosaku kui ühekordse toetuse esmane eesmärk on luua alus väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete arendustegevuse ning ülikooli uurimisrühmade koostööle.

Toetatakse ülikooli pakutavate innovatsioonialaste teenuste hankimist järgmistes valdkondades: toote- või teenusearenduse konsultatsioonid; töökorralduse, tootmis- või tehnoloogiaalane nõustamine; IT-lahenduste, tehnoloogiliste ja tehnoloogilise tootmiskorralduse lahenduste väljatöötamine ning juurutamine; insener- ja disainilahenduste väljatöötamine ja juurutamine; teostatavus- või tasuvusuuringute tegemine; metroloogia, standardiseerimise ja sertifitseerimise konsultatsioonid; vastavus- või tootearenduskatsetuste tegemine; patendi-, kasuliku mudeli või tööstusdisainilahenduse õiguskaitse nõustamine; patendi-, kasuliku mudeli või tööstusdisainilahenduse uuringu ja infootsingu tegemine; patendi, kasuliku mudeli või tööstusdisainilahenduse registreerimine.

Osaku suurus ühe ettevõtte kohta on kuni 4000 eurot ja omafinantseeringut ei nõuta. Kui on plaanis kallim arendustöö, saavad kuni neli ettevõtjat esitada ühistaotluse ning tellida teadusrühmalt teenust kuni 16 000 euro ulatuses. 

Jaga artiklit