Detsember 2021, nr 8
FOTO: Andres Tennus
Sel aastal tähistas rahvusülikool oma 102. aastapäeva.

Juba teist aastat järjest ei tähistatud rahvusülikooli aastapäeva 1. detsembril suurejoonelise balliga Vanemuise kontserdimajas, vaid püüti leida selle tähtpäeva äramärkimiseks muid võimalusi.

Kui mullu olid aastapäevaürituste ärajätmise põhipõhjuseks Covid-19 pandeemia tõttu seatud piirangud, siis sel aastal andis tooni ka ülikoolipere enda tunnetus ja soov aidata kaasa pandeemia lõpetamisele. Just see ajendas ka üliõpilasesindust mõtlema välja lahendusi, kuidas pandeemia kiuste turvaliselt rahvusülikooli sünnipäeva tähistada.

November 2018, nr 10
FOTO: Andres Tennus
TÜ töötajate keeleuuringus osalenud on üksmeelel, et rahvusülikoolis tuleb väärtustada eesti keelt.

Peatselt avalikustatava esmakordse Tartu Ülikooli töötajate keelehoiakute uuringu kohaselt on TÜ töötajad keeleteadlikumad kui eestimaalased keskmiselt.

Selle väite alus on tõsiasi, et nende osakaal, kes märkavad halba eesti keele kasutust ja on valmis heas eesti keeles suhtlemiseks pingutama, on suurem kui eestlastel 2017. aasta üle-eestilises uuringus. Ka loevad TÜ töötajad üldiselt oma kirjutatu mitu korda üle ja kõhkluste korral kasutavad keeleabi võimalusi.

Oktoober 2018, nr 9

Keelepõhimõtted kehtestati selleks, et toetada TÜ arengukavas (aastani 2015) seatud eesmärkide saavutamist ja tegevusplaanide elluviimist. TÜ nõukogu kinnitas põhimõtted 30. jaanuaril 2009.

November 2015, nr 10
Märksõnad: 

1. detsembril tähistab Tartu ülikool emakeelse ülikooli 96. aastapäeva. Rahvusülikooli aastapäeva puhul toimub ülikoolis sündmusi alates novembri lõpust.

19. novembril avatakse ülikooli peahoone fuajees TÜ Viljandi kultuuriakadeemia rahvusliku tekstiili eriala tudengite mustrikoopiatena valmistatud tekinäitus «Kirjatud tekid». Näitus jääb avatuks kuni 15. jaanuarini.

Oktoober 2015, nr 9
Märksõnad: 

Tartu ülikooli rahvusmõtte auhinnale saab kandidaate esitada 30. oktoobrini. Rahvusmõtte auhinnaga tunnustab TÜ isikuid, kes on oma loominguga silmapaistvalt edendanud Eesti rahvuslikku ja riiklikku eneseteadvust.

Rahvusmõtte auhind antakse välja 12. korda ning sellele saavad kandidaate esitada TÜ nõukogu ja senati liikmed, teaduskondade ja teaduskonnaväliste asutuste nõukogud ning Eestis registreeritud juriidilised isikud.

November 2014, nr 10
FOTO: Sille Annuk / Postimees / Scanpix
Traditsiooniline tõrvikurongkäik rahvusülikooli 93. aastapäeval.
Märksõnad: 

1. detsembril 1919 alustas Tartu ülikool tegevust emakeelse ülikoolina. Juubeliüritustega, mida on rahvusülikooli 95. aastapäeva ametlikus kavas ligi 20, alustame juba novembrikuus.

Juba alates 14. novembrist saab ülikooli peahoone fuajees nautida TÜ Viljandi kultuuriakadeemia rahvusliku tekstiili lektori Christi Küti vaibanäitust, mis jääb üles kuni 18. detsembrini.

Telli voog RSS - rahvusülikool
Telli voog RSS - rahvusülikool